Beyaz Lahana, maydanoz ve limon ile hazırlanmış zayıflama kürü

'Sağlık Rehberi' forumunda Burcu tarafından 5 Haz 2014 tarihinde açılan konu

 1. Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya, dört adet iri lahana yaprağını çok fazla parçalamadan ilave edin. Ağzı kapalı olarak üç dakika kaynatın.

  Üç dakika tamamlanınca kapağı açarak içerisine yarım demet gövde saplarıyla beraber maydanozu ilave ediniz ve karıştırın ve tekrar ağzını kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam ediniz.

  Toplam beş dakika tamamlanınca ocağın altını kapatınız ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu ayırın. Kaşık yardımıyla lahana ve maydanozlara biraz bastırarak suyunu bırakmasını sağlayın.

  Cam kaba ayırdığınız haşlama suyunu dilerseniz üçe bölerek sabah, öğle ve akşam içebilirsiniz. Veya ikiye bölerek sabah ve akşam içebilirsiniz. Aç karnına içilmesi çok daha etkilidir. Aç karnına içmek istemiyorsanız öğünlerden en erken iki saat sonra içilmelidir.

  Burada dikkat edilecek bir konu da her içimden önce iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edip, karıştırıp içmektir. Kısaca, süzüp ayırdığınız lahana-maydanoz suyuna ılıyınca taze sıkılmış limon suyu ilave etmeyiniz. İçeceğiniz miktar kadarına iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edilmelidir. Bu kür günlük hazırlanmak zorundadır.

  Üç defa yedi gün uygulanır ve her yedi gün tamamlandığında üç gün ara verilir. Toplam uygulama süresi yirmibir gündür. Uygulama sürelerine üç günlük aralar dahil değildir.
   
Yükleniyor...