Beren Saat Biyografi

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 23 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Beren Saat Biyografisi
  Beren Saat Kimdir Hayatı

  Beren Saat, 26 Şubat 1984 tarihinde, Ankarada dünyaya geldi. İlk ve orta dereceli öğrenimini Ted Ankara Kolejinde tamamlayan genç oyuncu, üniversite eğitimi için Başkent Üniversitesi İşletme Bölümünü tercih etti.

  Beren Saat Üniversitede okuduğu sırada başvurduğu Türkiyenin Yıldızları adlı T.V. programından olumlu cevap aldı. Programa katılan saat, yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Yarışmayı düzenleyen ekip arasında bulunan yönetmen Tomris Giritlioğlunun kardeşi, Saatin yeteneklerinden abisine bahsetti ve böylece Beren Saat için şöhretin kapıları aralanmış oldu.

  Beren Saat 2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var ve 2005 yılında Aşka Sürgün adlı dizilerde rol aldı, fakat onu gerçek anlamda ünlü yapan yapım Hatırla Sevgili oldu. Bu dizide canlandırdığı Yasemin rolü ile, 2006-2008 yılları arasında Türkiyeyi ekran başına kitlemeyi başardı.

  Beren Saat 2008 yılında Güz Sancısı adlı ilk sinema yapımında başrol oynadı. Bu film ile, Aşka Sürgün adlı diziden sonra ikinci kez usta yönetmen Tomris Giritlioğlu ile beraber çalışma fırsatı buldu.Beren Saat Aynı yıl başlayan ve halen devam eden Aşk-ı Memnu adlı dizide canlandırdığı Bihter adlı karakter çok sevildi. Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber başrollerini paylaştığı Aşk-ı Memnu, kısa sürede Türk Televizyonlarının en sevilen yapımlarından birisi oldu. Halit Ziya Uşaklıgilin aynı adı taşıyan eserinden uyarlanan yapımdaki rol arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber oynadıkları sevişme sahneleri haber bültenlerine kadar kendisine yer buldu.

  Beren Saat İngilizce ve İspanyolca bilen Saat, iş dışında kalan zamanlarını dans ederek, tenis oynayarak ve de sinemaya giderek değerlendirmeyi tercih ediyor. Beren Saat Genç yıldızın ikinci sinema filmi Gecenin Kanatlarının çekimleri tamamlandı; filmin 2009 Aralık sonunda sinemaya girmesi bekleniyor.
   
Yükleniyor...