Bel Ağrısı Neden Olur? Nasıl Geçer?

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 26 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. Vücudun bel bölgesinde meydana gelen ve çeşitli sebepleri olan ağrılardır.

  Nedenleri ve Öneriler: Belirli bir anotomik rahatsızlık nedeniyle değil de daha çok yorgunluk, hamlık ve sportif incinme gibi şikayetlerden kaynaklanan bel ağrıları gidermek için verilen önerilerdir. Fakat bu durumda olsa bile bu ağrıların çok şiddetli ve uzun süreli olması durumunda uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.


  *Yeteri kadar zeytinyağı ısıtılıp ağrılı bölgeye masaj yapılarak yedirilir ve sıcak tutulup sert bir zemine yatılır.

  *Bele ağrının olduğu bölgeye bir kaç kat geniş yapraklı lahana konulup sert bir zemine yatılır.

  *Birer çay kaşığı günlük, havlıcan, zencefil bunlara ek olarak bir tatlı kaşığı çam fıstığı bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

  *Birer tatlı kaşığı sinameki, mesteki, toz şeker ve bir çay kaşığı günlük bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

  Bel Ağrısı İçin Banyo Önerileri

  *100 gram at kuyruğu akşamdan soğuk suyun içine bırakılıp, ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve göğüs kafesine gelecek şekilde 20 dakika kadar suyun içinde oturulur. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

  *500 gram tıbbi karakafes otu yaprağı akşamdan 5 litre soğuk suyun içine bırakılıp ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve bel ve sırt bölgesi suyun içinde kalacak şekilde banyo yapılır. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.
    2. Bir haftadır bu ağrıyla cebelleşiyorum at kuyruğuyla falan uğraşamamda :f106: diğer dediklerini uygulamaya çalışacağım :f196:
  Ayrıca bel ağrısını azaltmanın diğer bir yoluda çarşıda satılan helvalardan bir tane alın akşamdan belinize sarın sabaha biraz yağlı uyanabilirsiniz ama emin olun sancınızı hafifletmeye hatta geçirmeye yetiyor
    3. yarenim ve Hazanım. Önerileriniz için sağolun. Uygulamakta fayda var ama süreklilik gösteren ağrılarda mutlaka hekime başvurulması gerekir.
    4. yaa bilgilendirme için teşekkürler benimde var bel ağrısı bu yaşta:) çok kötü vallaa
    5. Son dönemlerde çevremde duyduğum çok fazla bel ağrısı çekenler var.Bunun sebepleri çok çeşitli olabiliyor maalesef üzüntü,stres,yorucu işler bunların başında geliyor.Üşütmeye bağlı ağrılarda mevcut..
  Zaman zaman bende bu ağrıları çekiyorum ve yaşlandığımı düşünüyorum..yaşa bakmıyor demekki:(
    6. Yaren cok onemli bı konuya degınmisin canım saol ben ne yaptımsa olmadi doktorada gittim yıne belimin agrısı gecmedi tedavi goruyom yine ayni :(
   


Yükleniyor...