Bebekler ile Müdürler Arasındaki Benzerlikler

'Eğlence' forumunda NURDİN tarafından 20 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  1- Her ikisine de sahip olduğunuzda başlangıçta çok sevinirsiniz, ancak ileride başınıza neler açabileceklerini düşünemezsiniz.

  2- İkisi de çok sabırsızdır, isteklerinin hemen yerine getirilmesini isterler. İstekleri hemen olmazsa bağırıp çağırmaya , ortalığı birbirine katmaya başlarlar.

  3- İkisinin de belleği zayıftır; birgün önce onlar için yaptığınız onca şeyin önemi yoktur.

  4-İkisi de size teşekkür etmez.

  5- Siz ikisine de çok şey verdiğinizi düşünürsünüz. Onlar size açıkça birşey vermemektedir. Siz ” seviyor ama belli etmiyor ” diye kendinizi rahatlatırsınız.

  6- İkisi de kötü davranır, tırmalarlar, hatta fırsat verirseniz sizi ısırırlar. Siz çocuğunuza bakıp” Büyüyünce geçer” , amirinize bakıp ” Birgün değerimi anlayacak” dersiniz. Ama o gün hiç gelmez; çocuk büyür ergen olur, yüzünüze kapıyı çarpar, amiriniz yaşlanır, yüzünüze dosyaları fırlatır.

  7- Bebeğiniz de amiriniz de sizin empatik becerinizi geliştirir. Bebeğinizin ağlamasının gaz ağlaması mı, yoksa acıkma ağlaması mı olduğunu kısa sürede kavrarsınız. Amirinizin hoşnutsuzluğunun işten mi, yoksa kendinden mi kaynaklandığını kısa sürede öğrenirsiniz.

  8- Her ikisinin de yüzünde tebessüm belirtisi ararsınız. Bebeğiniz yüz kaslarını hafifçe oynattığında ” Bana gülümsüyor !” diye bağırırsınız. Benzer şekilde amirinizin de yüzüne bakıp ” Bugün bana hafifçe gülümsedi galiba” dersiniz.

  9- İkisinin de kelimelerinden anlam çıkarmaya çalışırsınız. Bebeğiniz “A..” dediğinde “Anne dedi”, “B..” dediğinde “Baba dedi” diye heyecanlanırsınız. Müdürünüz ise “T..” dediğinde teşekkür ettiğini düşünürsünüz.

  10- Bazen her ikisinden de bıktığınız düşüncesi geçer aklınızdan ama hemen suçluluk duyar, günah işlediğinizi düşünürsünüz, ” Allah eksikliklerini göstermesin ” dersiniz.

  11- Her ikisi de benmerkezcidir (ego-santriktir); sizin tek işinizin kendisi olduğunu düşünür. Her ikisi de sizin kendinize ait bir özel yaşamınız olduğundan habersizdir. Gecenin bir yarısında bebeğiniz pıtır pıtır gelip eşinizle aranıza girer, müdürünüz ise cep telefonunuzu sürekli açık tutmanızı ister, o da ” gecedir, özeldir” demeden yatak odanıza girmiş olur.


  (Tamamı KÜÇÜK ŞEYLER-2 kitabından )
    2. :f30::f30::f106::f106:
    3. :f30::f30: Güzeldi gerçekten..Teşekkürler Nurdin..
    4. Her ikisine de sahip olduğunuzda başlangıçta çok sevinirsiniz, ancak ileride başınıza neler açabileceklerini düşünemezsiniz. Önce kendimizi kanıtlayalım onlara… :f40:
    5. 9- İkisinin de kelimelerinden anlam çıkarmaya çalışırsınız. Bebeğiniz “A..” dediğinde “Anne dedi”, “B..” dediğinde “Baba dedi” diye heyecanlanırsınız. Müdürünüz ise “T..” dediğinde teşekkür ettiğini düşünürsünüz.

  :f40: Aynen böyle işte. Teşekkür etseler ölürler sanki. :f106:
    6. [​IMG]ÇOK BEYENDİM ABİ ELİNE SAĞLIK ÇOK KOMİKTİ YAAAA.TEŞEKKÜRLER ABİ.:f106:
    7. 1- Her ikisine de sahip olduğunuzda başlangıçta çok sevinirsiniz, ancak ileride başınıza neler açabileceklerini düşünemezsiniz.

  çok doğru katılıyorum bu kısma
    8. doğru valla hiç teşekkür yok :f196:
   


Yükleniyor...