Bayram ve çocuk

Ne zaman yeni bir çift çocuk ayakkabisi görsem aklima hep çocukluğumdaki bayramlar gelir vecocuk olmanin nasil da guzel oldugunun farkina varirim. Büyümek sandiğim gibi guzel degilmis aslinda. Buyuyunce bayramlar da bayram olmaktan cikip yuk halini alir oldu. Oysa cocukken iple cekerdik bayram sabahini. Bayramliklarimizi bas ucumuzdan eksik etmez sabahi zor ederdik. Fiyakali ayakkabilarimizi giyer bayram harcliklari alir, oyunlar oynardik yaşıtlarimizla. Bayram demek yeni elbiseler, bir cift papuç, koparabildigimiz kadar harclik ve seker demekti bizim icin. Çocukken bayrama erismek guzeldi. Keşke o çocuk coşkusu hala olsa...Ellerimize kinalarimizi yaksak ve yeni bir bayrama eriştiğimiz için Allah'a sükürlerimizi eksiksiz yapabilsek...
 
:( ahhh keşke çocuk kalabilseydik te o eski bayram tadlarını yeniden yaşayabilseydim. Bayramlık kıyafetlerimizi özene bezene hazırlar ayakkabılarımız başucumuzda uyurduk arefe günlerinde. Şimdiki çocuklara aldığımız bayramlıkların kıymeti bile olmuyor ne alırsan al beğenmiyorlar burun bile kıvırıyorlar adeta.Bizler ise bayram temizliğiydi bayram tatlısıydı derken dünya telaşlarından bayramı karşılamanın sevincini bile telaş içinde geçiriyoruz.

offfff gelincik yaaa içim burkuldu eskiye özlemle.
 
ben bundan sonraki hiç bir bayramın eski bayramların yerini tutacağını düşünmüyorum.günümüzdeki çocuklara bakıyorum bizim yaşadıklarımızı yaşamıyorlar.
Alınan yeni kıyafetlerin giyinme sabırsızlığı vede bayramda toplanılan şekerlerin mutluluğu ayrı bir güzellik.
 
Üst