Bayanlar Şimdi Zayıflama Zamanı

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 10 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Sevgili bayanlar Bugüne kadar yaptığınız diyetlerde başarısız olduysanız, bir türlü kilo veremediyseniz, diyet sırasında kilo verip sonra hepsini geri aldıysanız, başaramamanızın aslında çok daha farklı bir sebebi var.

  Şimdi vücutta bahar temizliğinin tam zamanı Toksinler ve kilolar bahar öncesi süpürülmeli. Geç saatte yenilen yemekler, kışın metabolizmanın yavaşlamasına ek olarak hareketsizlik ve mevsim dönüşüne bağlı uykusuzluk çoktan kilolara döndü bile.

  Siz neden kilo vermek istiyorsunuz sizlere kısa ve öz ipuçlarımız Bayanlar öncelikle bir hatırlatma yapalım elbette diyet yapmadan önce mutlaka Doktorunuza danışmalısınız dedikten sonra işte önerilerimiz..

  Uygulayacağınız diyetin size özel olması programın sağlıklı bir şekilde yürümesi için şarttır. Kulaktan dolma diyetler fiziksel olduğu kadar ruhsal sağlığınızı da bozacaktır. Bu tip diyetler vücudunuzda bazen geriye dönüşü olmayan tahribatlar yaratabilir. Önemli olan kalıcı kilo kayıplarıdır.

  Azar azar sık sık beslenmek zayıflama diyetlerinin başarısını artıran önemli bir faktördür. Öğün sayınızı 6-8 kez olacak şekilde ayarlayın ve kesinlikle öğün atlamayın.

  Karbonhidrat kaynağı olarak glisemik indeksi düşük besinleri tercih edin. Bu tip yiyecekler, kolay acıkmanızı engelleyecektir. Tam buğday ekmeği ve unu, kepekli makarna, esmer pirinç, kuru baklagiller, sebze ve meyveler en uygun kaynaklardır.

  Yüksek oranda doymuş yağ içeren süt, yoğurt ve peynirde az yağlı olanları tercih ederek, hem diyetinizin yağ oranını azaltın, hem de kalp hastalıklarından korunun.Et tüketiminizi azaltıp, bitkisel kaynaklı proteinleri (kuru baklagiller, sebzeler ) tercih edin. Haftada iki defa balık tüketmeye çalışın.

  Yemeklerinizde zeytinyağı, fındık, soya, ayçiçek ve mısırözü gibi sıvı yağları kullanın. Özellikle kolesterol değerleriniz normalin üstünde ise zeytinyağı, fındık ve soya yağları birinci tercihiniz olsun.
  Sebze ve meyve tüketimine ağırlık verin. Bu besin grubu hem bileşiminde birçok vitamin ve minerali bulundurması, hem de yüksek posa içerikleri sayesinde barsak hareketlerini artırması nedeniyle zayıflama diyetlerinin vazgeçilmezidir.

  Pişirme yöntemi olarak kızartma ve kavurma yöntemlerine son verin. Böylelikle kalp- damar hastalıkları ve kansere karşı da korunma sağlamış olacaksınız.Hergün 2-2.5 litre su içmeye özen gösterin. Çay ve kahve tüketimini azaltıp, ayran, taze meyve suları ve bitki çaylarını tercih edin.