Başbakan Erdoğan Pirinç Sorununu Çözdü!..

Başbakan Tayyip Erdoğan, son zamanlarda yaşanan pirinç zamlarına çözüm için halka, "Pirinci dörde beşe satıyorsa yemeyiver pirinç ya! Bulgur ye, makarna ye" çağrısında bulundu.

Başbakan Erdoğan, partisinin Konya Kadın Kolları Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Erdoğan, konuşması sırasında gündemdeki konulara ilişkin de açıklamalarda bulundu. Erdoğan, pirinç fiyatının yüselmesi konusunda şunları söyledi:

DÜRÜST İNSANLAR DEĞİL

Son zamanlarda bir furya ortaya çıktı o ne? Pirince zam, bulgura zam. Spekülatörler ortaya çıktı. Bunlar dürüst insanlar değil. Ben vatandaşıma neden zulmedeyim demiyor. Ambarlarını dolduruyor. İki liraya aldığını, vatandaşa 4 liraya beş liraya satıyor. Bu vicdan değildir. Ama fiyatlar düştü.

TMO DEVREDE

Neden? Çünkü TMO piyasadaki pirinci geri aldı. Şimdi yeni bir çalışma düzeni ile fiyatları düşürdü. Pirinci dörde beşe satıyorsa yemeyiver pirinç ya! Bulgur ye, makarna ye. Bunları tarih boyunca hep annelerimiz, dedelerimiz anlatırlar. Onları biz terbiye edelim. Kalsın elinde. Pirinci saklayanlar mı var? Basalım orayı stokçulara cezalarını vereyim."
 
Nekadar akılcı bir çözüm değil mi? Bugün pirinç pahalı yemeyin kardeşim pirinç, yarın ekmek pahalı eee onuda yemeyin ölür müsünüz? Sonra su pahalı hava pahalı yaşamak pahalı.... Eeeee yaşamayın kardeşim yemeyin içmeyin ne olacak ki!!!
3 çocuk şart nüfusumuz yaşlanıyor 3 çocuk sahibi olun ama pirinç yemeyin. Bu mantıklı çözüm önerisinden dolayı sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ayakta alkışlıyorum
 
faransa kraliçesi mari antuanet ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler demişti sonu giyotin oldu paylaşıma tşk
 
Bir de mercimekçi Ayşe teyzemiz vardı.Et yerine mercimek tüketin diyordur bizlere.Ama o halktan biriydi.Ne bakan dı ne de başbakan.Başbakanımız her konuda bize müthiş alternatifler sunuyor.Su meselesinde de" hergün duş almayında, üç günde bir başınızı yıkayın" demişti.Bu güzel çözümler için tşk ler başbakanımız
 
Ne kadar üzücü durumlar.. Bir dönemde yıllık mahsulü çok fazla olan bazı besinlerin fiyat değeri yükselsin diye kamyonlarla dağbaşlarına döküldüğü haberini izledik gördük.Allah ıslah etsin böylelerini..
 
Her şeye bir çözümü var allaha şükür.. Kendisinin tuzu kuru tabii..

Eh! ne diyim, helal olsun demek isterdim ama demiyecegim nasılsa duymayacak
 
Bence bir başbakanın düşeceği en trajedi komik durum
nedense iyi işler anında sahiplenir mesela prinç 0,50 krş olsaydı bakın prinç 0,50 krş yaptık diyecekti kesin
yükselmesine de çare bulmuş gerçe (yemeyin) oldu başbakanım yemeyiz Siz Parlementerler bizim yerimizede yersiniz nasılsa
 
Üst