Barış Akarsu Hayatı

#1
Hatice hanım ve Selahattin beyin 29 haziran 1979 da zonguldakta bir erkek bebekleri oldu. 1979 yılı barış yılı ilan edilmişti ve bebeklerine barış ismini koydular. 1982 yılında doğan kız kardeşi nesrin ile aile amasrada yaşamlarına devam etti. Amasrada denizle haşır neşir büyüyen ve okul yıllarınıda amasrada geçiren barış akarsu için deniz ve kumsallar her zaman çok önemli oldu. Flüt çalarak başladığı müzik sevgisi mızıka ve kumsallarda çalınan gitar ile devam etti. Karadeniz Ereğlisinde, antalyada, ankarada zaman zaman amatörlük, zaman zaman müzisyenlik yapıp yaşam kavgası verirken tvlerde gördüğü akademi türkiye yaroşmasına birazda arkadaşlarının ısrarıyla son gün katılmaya karar verdi. Yaroşmalara karşı olduğunu her zaman belirtsede yaşamada verilecek eğitim, katılmaya karar vermesindeki en büyük etken oldu. Türkiyenin en çok sevdiği barış akarsu 2004 temmuzda yarışmayıda birincilikle bitirdi ve istanbula yerleşti.

Yarışmadan sonra 14 ocak 2005 tarihinde prdöktörlüğünü Serdar Öztop`un yaptığı ve Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkardığı "Islak Islak" albümüyle müzik dünyasına profesyonel bir giriş yaptı. Islak Islak albümündeki ıslak ıslak, kimdir o, amasra, mavi parçalarına klip çekildi ve klipler çeşitli tv kanallarında yayınlanmaya devam ediyor. 17 Ağustos 2006 tarihinde Ayhan Orhuntaş ve Ergin Altınel prodüktörlüğünde gerçekleştirilen ikinci albümü "Düşmeden bulutlara koşmam gerek" Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. 10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi BARIŞ AKARSU`ya ait "Yeter be" ve "Ben" adlı iki eserde bulunmaktadır. İkinci albümünden; Vurdum en dibe kadar, Yaz demedim parçalarına klip çekildi ve yayınlanmaya devam ediyor.

Müzik dışında projelerede imza atan BARIŞ AKARSU Star TV de yayınlanan YALANCI YARİM dizisinin başrolünde oyuncu kimliğiyle evlerimize konuk olmaya devam etmektedir.

Yarışmadan itibaren oluşan ve BAG (Barış`ı anlayanlar grubu) adını alan fan grubunu büyük sevgi dolu ailem diye tanımlayan BARIŞ AKARSU USDER tarafından sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri öneme göre verdikleri ödüllerde ROCK dalında en iyi şarkıcı, FUTURE dergisi yılın en sevilen rock sanatçısı ödülünü, CEM KARACA özel ödülünü aldı.

barış akarsu hayatı.jpg
REGAİP KANDİLİ'NDE, BARIŞ AKARSU'NUN MEZARI BAŞINDA MEVLİT OKUNDU


Regaip Kandili Sebebiyle, Bodrum'da Geçirdiği Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Ünlü Rock Şarkıcısı Barış Akarsu İçin Mezarı Başında Mevlit Okundu. Mevlit İçin Almanya'dan Çok Sayıda Gurbetçi ile Türkiye'nin Bir Çok İlinden Barış Hayranı Amasra'ya Akın Etti.

Regaip Kandili sebebiyle, Bodrum'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü Rock şarkıcısı Barış Akarsu için mezarı başında mevlit okundu. Mevlit için Almanya'dan çok sayıda gurbetçi ile Türkiye'nin bir çok ilinden Barış hayranı Amasra'ya akın etti.

Geçtiğimiz yıl trafik kazasında hayatını kaybeden Barış Akarsu için Regaip Kandili sebebiyle mezarı başında mevlit okundu. Amasra şehir mezarlığında yapılan mevlide Barış Akarsu'nun annesi ve yakın akrabaları, Almanya başta olmak üzere, Avusturya, Polonya ve Bulgaristan'dan gurbetçiler ile Türkiye'nin bir çok şehrinden Barış hayranları katıldı. Regaip Kandili sebebiyle Barış Akarsu'nun mezarı başında düzenlenen mevlitte Yasin-i Şerif okunurken, tekbirler ve dualar yapıldı. Mevlit sırasında bazı Barış Akarsu hayranları gözyaşlarını tutamadı. Aile tarafından Regaip Kandili sebebiyle Barış Akarsu'nun mezarı başında düzenlenen mevlit sonrası Barış hayranlarına helva ve lokma ikram edildi.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#2
lıder emegıne saglık barısa allah rahmet eylesın aılesıne sabır dılıyorum ayrıca dun gazetede okudugumbır hebere gore barısın kaza yaptıgı yol sucsuz bulunmus.ne kadar uzucu bırsey bır deger kaybedıyor turkıye ve gercekten hatalı olan yol sucsuz oluyor.aılesı bırkere daha yıkılmıstır emınım.baska barıslar kaybetmeme dılegıyle.....
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#5
Ölümünden çok etkilenmiştim halada içim acıyor :(
Allah rahmet etsin ailesine Allahım sabırlar versin :)
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#7
Akademi Türkiye yarışmasında
favorimdi,Yalancı yarim dizisi severek
izlediğim bir diziydi ölümünden etkilendim ve çok
üzüldüm;Allahım sevenlerine sabır versin
bilgi için teşekkürlerrrr
 
#8
Sesini beğenerek dinlediğim, ama çok genç yaşta kaybettiğimiz, bir sanatçıydı, Allah rahmet eylesin, tüm sevenlerine sabırlar versin. Barış Akarsu'nun anısına hazırladığın bu güzel sayfa için emeğine yüreğine sağlık LİDER
 
#9
Allah rahmet eylesin...

mekanı cennet olsun...

Rabbim ailesine ve sevenlerine sabırlar versin...

emeğine sağlık Abi...
 
#10
Abicim okurken yüreğim ilk günkü acıyı hissetti
öyle üzülmüştüm ki duyduğumda inanamamıştım ve günlerce ağlamıştım
çok erken bir yaşta çok feci bir kaza sonucu aramızdan ayrıldı :(
Allahım ailesine sabır versin ve tabi tüm sevenlerinede
 
#11
ölümü herkesi çokkk etkliledi...gerçekten çok üzüldüm bende...
teşekkürler
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst