Balık Burcu Bebeği

'Kadınların Dünyası' forumunda YAREN tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Balık Burcu çocukları,
  Balık Burcu Bebeğinin özellikleri,
  Balık Burcu Bebekleri

  Balık Burcu Bebeği 19 Şubat-20 Mart
  [​IMG]

  En sevdiği cümle: "gereksiz.."
  İyi yönleri: hassas, merhametli, kibar, önsezileri güçlü
  Olumsuz yönleri: kararsız, karmaşık, kolaylıkla kafası karışır

  Balık burcu hassas, sevgi dolu, duygusal bir burçtur ve sizi sevgi denizinde boğabilir. Perilere, cinlere, hayaletlere inanır. Ona yatakta bir ninni söyleyerek ya da güzel masallar okuyarak sakince uyumasını sağlayabilirsiniz.

  Hayalperest olan balık burcu çocuğu sevgi ve desteğe tüm burçlardan daha çok ihtiyaç duyar. Bunlar olmadığında gergin ve dengesiz davranışlar sergileyebilir. Rutinlikten hoşlanmaz ve programlanmış şeyleri sevmez. "Sırf duvardaki aptal bir saat öyle söylüyor diye" belli saatlerde yemek yemeyi , yatmayı vs. sevmez. Belli bir süre sonra okul kurallarından da sıkılabilir. Ona daha ilk günlerden itibaren yavaş yavaş disiplinli olmayı öğretmelisiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olmalı, aceleci davranmamalsınız. Aksi halde onun doğuştan getirdiği hayalgücü ve yaratıcılığını zedeleme riskiniz vardır.
  Oyunlarla, resimlerle, ufak hikaye ve şiirler yazmasını sağlayarak ona hayallerini gerçeğe dönüştürmenin yollarını göstermelisiniz.

  Balık burcu hassastır ve duyarlıdır, bu yüzden onun ne kadar kolaylıkla gözlerinden yaş geldiğini görüp şaşırabilirsiniz. Bu hassaslığı daha sonraki hayatında ona güvenilen, merhametli ve anlayışlı bir insan olmanın yollarını açacaktır.