Bal ve Tarçın

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Hakmen tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu


 1. Şifa deposu: Bal ve Tarçın
  [​IMG]


  Bal ile tarçın birleştiğinde, Allah c.c harika şifalar yaratır! 'Artrit'ten "yaşlılığa", 'sivilce'den 'saç dökülmesi'ne, Bal ve tarçın karışımı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Bugünün bilim adamları birçok hastalığın tedavisinde, balı çok etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. Bal ile tarçın birleştiğinde ise; Allah c.c harika şifalar yaratır!

  BAL VE TARÇIN KARIŞIMININ TEDAVİ ETTİĞİ HASTALIKLAR


  [​IMG]

  AĞRI KESİCİ

  Bir ölçü balı 2 ölçü ılık su içerisine koyup üzerine bir çay kaşığı toz Tarçın ilave ederek bir krem elde edilir. Bununla vücudun ağrıyan yerlerine masaj yapılır. 1-2 dakika içerisinde ağrının azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

  Artritli hastalar, bir bardak sıcak su içerisinde 2 kaşık Bal ve bir çay kaşığı toz Tarçını eritip sabah, akşam alabilirler. Eğer düzenli olarak alırlarsa Kronik Artriti olan hastalar bile tedavi olabilirler.

  Kopenhag Üniversitesinde yapılan bir araştırmada; kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı bal ve ½ çay kaşığı toz tarçını alan 200 hastadan 73 ü bir hafta içerisinde şifa bulmuşlar, geri kalan yürüyemeyen ve hareket edemeyen hastalar da bir ay içerisinde şifa bulmuşlardır.  BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

  Her gün kullanılan bal ve tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudu bakteri ve virus saldırılarına karşı korur.

  Araştırmacılara göre bal, birçok vitamin ve büyük miktarda demir içermektedir. Balın düzenli kullanılması, akyuvarlar içerisindeki, bakteriler ve viruslarla savaşan, korpuskülleri de kuvvetlendirir.  DİŞ AĞRISI

  Bir kaşık toz tarçın ve 5 tatlı kaşığı bal karışımı ağrıyan dişe tatbik edilir. Ağrı kesilene kadar günde üç defa tatbik edilir.  HAZIMSIZLIK VE GRİP

  Toz tarçın 2 kaşık bal üzerine serpilip yemekten önce alındığında asit oluşumunu ve hazımsızlığı önler. İspanya da yapılan bir araştırmada bal içerisindeki bir maddenin grip mikroplarını öldürdüğü ve hastaları gripten koruduğu saptanmıştır.  İDRAR KESESİ ENFEKSİYONLARI

  İki kaşık toz tarçın, bir tatlı kaşığı bal, ılık su içerisinde eritilip içilir. İdrar kesesindeki mikroorganizmalar üzerinde etkilidir.

  KANSER

  Japonya ve Avustralya da yapılan bir araştırmada, mide ve kemik kanserleri üzerinde başarılı olunmuştur. Bu tür kanserlere yakalanan hastalar günde bir kaşık bal ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle günde üç defa almalıdırlar.

  KALP HASTALIKLARI

  Bal ve tarçınla bir karışım yap ve bunu her sabah kahvaltıda reçel veya marmelat yerine ekmek üzerine sür. Bu uygulama arterlerdeki kolesterolleri eriterek hastaları kalp krizinden korur. Bu uygulama ile, daha önce kalp krizi geçirmiş kişiler, ikinci krizden kilometrelerce uzakta olacaklardır.

  Bu uygulamayı düzenli olarak yapan kişilerde solunum güçlüğü ortadan kalkacak ve kalp atışları kuvvetlenecektir.

  EVLAT SAHİBİ OLAMAMA[​IMG]

  Eğer bir erkek düzenli olarak uyumadan önce 2 kaşık bal yerse problemleri çözülecektir.

  Gebe kalamayan kadınlar bir tutam toz Tarçın ve yarım tatlı kaşığı balı gün boyunca bir bir sakız üzerine koyup çiğnediklerinde tükürükle karışarak yavaş yavaş emilerek etkili olmaktadır.  KOLESTEROL

  İki kaşık bal, üç tatlı kaşığı toz tarçın, 450 gr. demlenmiş çay içerisinde eritilerek içildiğinde kan kolesterol seviyesi 2 saat içerisinde % 10 düşecektir. Artrit hastalarına tavsiye edilen kür de günde 3 defa kolesterol hastaları için uygulanabilir.  Günlük gıda ile alınan bal bile kolesterolün düşmesine yardımcı olabilir.  MİDE AĞRILARI

  Bal ve tarçın kürlerinin, mide ağrıları için olduğu kadar mide ülserleri için de yararlı olduğu saptanmıştır.

  GAZ

  Hindistan ve Japonya'da yapılan araştırmalar Bal ve Tarçının midedeki gazı giderdiğini göstermiştir.

  SAÇ DÖKÜLMESi [​IMG]

  Saçı dökülenlerle tepesi açılanlar sıcak zeytinyağı içerisine bir kaşık bal, bir tatlı kaşığı toz Tarçın ilavesiyle elde edilen krem banyodan önce başa sürülür ve yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yıkanır.

  SİVİLCELER VE DERİ  3 ölçü bal, 1 ölçü tarçın ile bir krem yapılır. Bu krem uykudan önce sivilceler üzerine sürülür. Sabahleyin ılık su ile yıkanır.  Eğer 2 hafta süreyle her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden çıkarır.  Egzama, mantar ve diğer deri infeksiyonlarında eşit miktardaki Bal ve Tarçın karışımı uygulanır.  YORGUNLUK  1 bardak su içerisinde ½ kaşık bal ve biraz toz tarçının hergün kuşluk vakti ve vücut direncinin düşmeye başladığı takriben saat 15.00 te alındığında bir hafta içerisinde canlılığın arttığını tesbit etmiştir.

  SOĞUK ALGINLIĞI

  Bir kaşık ılıtılmış Bal,1/4 tatlı kaşığı toz tarçın günde üç defa yenir.

  Bu uygulama birçok kronik öksürük,soğuk algınlığı ve sinüslerin temizlenmesi için de geçerlidir.

  YAŞLILIK

  Bal ve tarçınla hazırlanan çay, düzenli alındığında yaşlılık harabiyetini önler.

  4 kaşık bal,1 kaşık toz Tarçın, 3 bardak su içerisinde kaynatılarak bir içecek hazırlanır. Günde 3-4 defa ¼ bardak miktarında içilir. Deriyi diri, taze ve yumuşak tutar, yıpranmasını durdurur.

  ZAYIFLAMA

  Bir bardak su içerisine eşit miktarda bal ve tarçın konup kaynatılır. Her gün kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve yatmadan önce içilir. Düzenli uygulanırsa kilo verilir. Ayrıca bu karışım düzenli olarak içildiğinde, yüksek kalorili diyet alınsa bile, vücutta yağın birikmesine engel olur.


   


  YAREN bunu beğendi.

 2. Aslında tüm hastalıkların şifası Doğa da
  Ama malesef ilaç kullanmak için nedense
  yarışır durumdayız.

  Paylaşım için Teşekkürler Hakmen :f40:
    3. yaw ben niyetlim balı görünce nerdeyse bayılacaktım he::f40: eline sağlık güzel ve faydalı bilgiler için hakmen:f118:
    4. Bal kadar faydalı ve şifalı bir gıda yok ama ben yiyemiyorum. Yediğim zaman mideme birşeyler oluyo. Sanki bir el geliyo midemi sıkıyo sıkıyo. Yani tuhaf oluyo midem.
    5. ikisinide çok severim teşekkürler
    6. Bal zaten başlı başına şifa olduğunu biliyoruz..tarçınıda yabana atmamak gerekirmiş..: f96::f40: :f118::f118:
    7. Bal şifa kaynağıdır zaten bunu hepimiz biliyoruz Tarçınla dahada etkili imiş bunuda öğrenmiş olduk Teşekkürler Hakmen emeğine sağlık harika bir paylaşiımdı :f40:
    8. Bende ikisini çok sevenlerdenim hele tarçın yokmu tarçın benim vazgeçilmezimdir
  pastalarda, sütlaçta, aşurede akla gelebilen heryerde severim
  teşekkürler Hakmen
    9. Şaşırtan bu bilgiler için teşekkürler Hakmen.
    10. Her ikisi doğal şifa kaynağı ve harika bilgiler.Bizimle paylaştığınız için teşekkürler Hakmen ellerinize sağlık..
  İlk rep puanınız benden olsun:f40:
    11. ben ikisinide çok severim,
  tarçınlı elmalı pastaya bayılıyorum ben