bacaktaki batıklar nasıl giderilir


Bacakların estetik güzelliğine gölge düşüren batıklardan kurtulmak için en etkili yöntemlerden bir tanesi kuru kesedir. Batıkların yok edilmesinde oldukça etkili bir uygulama olan kuru kesenin ne yazık ki cilde zararı bulunmaktadır. Kuru kese ile bacaklardaki batıklar geçer ancak, deriniz zedelenir ve akabinde cilt sorunları baş göstermeye başlar.


Bacaklardaki batıkların geçmesi için en faydalı uygulama ponza taşı ile kesedir. Ancak çok hafif şekilde uygulanmaz ise bu yöntemde de deri tahriş olabilir. Ponza taşı ile deri hafifçe aşınmadan keselenmelidir.
Kuru kese ve ponza taşı uygulamasının yanı sıra cilde uygun nemlendirici yağlar cildin yumuşaması ve ciltten kıl çıkmasını kolaylaştırması ile batıkların önlenmesinde büyük role sahiptir. Ancak öyle her vücut yağını da kullanmamak gerekiyor. Bacaklardaki batıklar için biberiye ve gül yağına ihtiyaç vardır. Kesinlikle badem yağından uzak durmalısınız, aksi durumda kılların yoğunluğu artar.
 

BACAKTAKİ BATIKLAR NASIL GEÇER

Bacaktaki batıklar : Bacaklarınızı ister ağda ister jilet ya da epilasyon sonra batıklar oluşuyorsa ve hiçbir şekilde çözüm bulamadıysanız batık sonrası kararmalarda yaşıyorsanız işte çözümü bizde!Batıklardan kurtulmak için ilk yapmanız gereken epilasyon yapmayı azaltmak, vücudunuzu her duşta keselemek ve aşağıda tarifi verilen bacaktaki batıklar için çözümlerden dilediğinizi uygulamak.
 

Bacaktaki Batıklar için Çözümler

Bacaklarınızda sürekli atık oluşuyorsa Bacaktaki batıklar nasıl geçer merak ediyorsanız. Aşağıda tarifi verilen çözümleri uygulayarak bacaklardaki batıklara son verebilirsiniz.


Bacaktaki Batıklar için Krem Tarifi

Malzemeler : Yulaf unu ( 1 fincan ), – limon ( 1 yemek kaşığı ), – kil ( 1 yemek kaşığı ), – Hint yağı ( 2 yemek kaşığı )Hazırlanışı: Bütün malzemeleri kaba koyun ve eriyinceye kadar karıştırın. Çıkan karışımı bacaklarınızdaki batıklara sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruyunca küvete girin bacaklarınızdan ovalayarak karışımı çıkarın. Daha sonra nemlendirmek için bacaklarınıza badem yağını sürün.Limonlu ve Soda ile Batık Maskesi

Malzemeler : Limon suyu ( 1 çay bardağı ), – soda ( 1 çay bardağı )Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini ldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. Batıkların oluşmasını engellemede etkindir.
 

Bacaktaki Batıklar için Deniz Tuzu Kürü

Malzemeler: Limon suyu ( 1 çay bardağı ), – deniz tuzu ( 1 yemek kaşığı )Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini aldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. Batıkların oluşmasını engellemede etkindir.Asprinli Batık Maskesi

Malzemeler : Aspirin ( 5 adet ), – su ( 1,5 su bardağı )Hazırlanışı: Aspirinleri sıcak suda eriyinceye kadar karıştırın ve daha sonra püskürtmeli bir şişeye koyun. Bacaklarınızı duşta keseledikten sonra bu karışımı bacağınıza sıkın. 3 – 4 saat bacağınızda bekletin ve durulayın.Bacaklardaki Batıklar için Karbonat Maskesi

Malzemeler: Karbonat ( 1 çorba kaşığı ), – yoğurt ( 2 yemek kaşığı )Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini aldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. 15 dakika bekletip daha sonra limon suyu ile bacaklarınıza masaj yapın.
 

Bacaktaki Batıklar için Şeker Maskesi

Malzemeler: Şeker ( 4 yemek kaşığı ), – limon suyu ( 1 kahve fincanı )Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini aldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. Batıkların oluşmasını engellemede etkindir.
 
Üst