Asus P535


Asus P535


ASUS P535, merak edilen PDA'ların başında geliyor; aslına bakarsanız ASUS'un bir önceki modeli P525 de merak edilen PDA'lar arasındaydı. Bu inceleme ile elimizden geldiğince P535'i yakından tanıyacağız ve detaylı kullanım deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.
ASUS P535'in dikkatleri üzerine çekmesinin sebebi, GSM, Wi-Fi, GPS gibi özellikleri yapısında bulundurmasına ek olarak Intel XScale 520 MHz işlemci ile oldukça hızlı olması. Paket içerisinin ve beraberinde gelen yazılımların zenginliği de (Destinator navigasyon yazılımı, Bluetooth sunum kontrol yazılımı, kartvizit tanıma yazılımı gibi) dikkat çeken noktalardan. Adım adım, videolarlar ve resimlerle ASUS P535'i yakından tanımaya başlayabiliriz.
Bu incelemede yazının başında bahsettiğim PDA kullanım deneyimlerinin haricinde şu konulara değineceğiz:
* Performans ne seviyede? Kilitlenme vs. gibi sorunlar var mı?
* Pil ömrü nasıl?
* Dokunmatik ekranın hassasiyeti, görüş açısı vs. nasıl?
* GPS kullanımı ile ilgili detaylar
* Windows Mobile 6 mevzuatları
* Kamera performansı
Genel Özellikler
Her zaman olduğu gibi detaylı özelliklere ulaşmak için ASUS P535'in sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İlk başta önemli özellikleri sıralayalım:
GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Boyutlar:
109 x 59 x 19 mm
145 gr
Ekran tipi: TFT, dokunmatik, 65bin renk
Ekran boyutu: 2.8" , 240 x 320 piksel
İşlemci & bellek:
Intel Xscale 520 MHz işlemci
256MB NAND Flash ROM
64 MB RAM
MiniSD bellek kartı slotu
Wi-Fi desteği (802.11b/g)
GPS alıcı (SiRF Star III yonga)
Windows Mobile 5 ( Windows Mobile 6'ya terfi imkanı var)
2 MP, otomatik fokus ve video(30fps) özellikli kamera
Pil:
Kapasite: 1300 mAh
Konuşma süresi: 5 saat
Fiziksel Özellikler

[Javascript required to view Flash movie, please turn it on and refresh this page]
ASUS P535'de ilk dikkati çeken nokta fiziksel numerik klavyenin olmadığı. (Kontrol tuşları yerinde duruyor tabii ki). Dolayısı ile tüm girdileri dokunmatik ekran üzerinden yapmak durumundayız. Bu noktada ekranın genişliği önem kazanıyor ve 2.8" büyüklüğündeki ekranın yeterli bir büyüklük sunduğunu söyleyebiliriz. Videolarda da zaten detayları göreceksiniz. Tuşların kullanımının kolay olduğunu ve yerleşiminin iyi olduğunu söyleyebiliriz. Soldaki büyük yeşil tuş gelen çağrıları cevaplamada ve telefon özelliğini açmada kullanılıyor; sağdaki büyük tuş ise "çıkış" ve aramaları sonlandırmada kullanılabiliyor. Ortada yön tuşları ve etrafında özelleştirilebilir tuş ve OK tuşu bulunuyor. Diğer özelleştirilebilir tuş, telefonun yan tarafında bulunuyor.

 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst