Aslan Evinde Kükredi...

Aslan Evinde Kükredi...
Türkiye haftalardır bu maçı konuşuyordu...Ve beklenen maç başladı...37. dakikada Nonda'nın ayağından gelen golle Galatasaray öne geçti...Direkten dönen toplar, inanılmaz karamboller sonrasında başka gol olmadı ve Galatasaray şampiyonluk yolunda ki en büyük engeli böylece aşmış oldu...
G.SARAY: 1-0 :F.BAHÇE

MAÇTAN DAKİKALAR
Ve dev Fenerbahçe başladı...
2. dakika. G.Saray atağı sol kanattan etkili gelişti. Hakan Balta'nın ara pasıyla ceza sahasına giren Nonda, Edu'dan sıyrılamadı. Meşin yuvarlak Nonda'dan dışarı çıktı aut.
3. dakika. İlk dakikalarda G.Saray'ın baskısı var. Fenerbahçe savunmasından çıkmakta zorluk çekiyor.
5. dakika. G.Saray oyunu rakip yarı sahaya yıkmış durumda. Sağ kanattan Barış ceza sahasına sokulup arka direğe ortasını yaptı. Nonda'nın önündeki topa son anda Gökhan Gönül kafayı vurarak tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.
6. dakika. G.Saray tüm hatlarıyla gol arıyor. Sarı-Kırmızılı ekip sağlı sollu kullandığı köşe vuruşlarından sonuç alamadı. Fenerbahçe henüz rakip yarı sahaya dahi geçebilmiş değil.
Sol kanattan ceza sahasına ortalanan top ceza sahasında Barış Özbek'in önünde kaldı. Bu futbolcu Edu'dan kurtulamadı.
7. dakika. Fenerbahçe sol kanattan köşe vuruşu kazandı. Alex atışı kullandı. G.Saray savunması bu atağı uzaklaştırdı.
10. dakika. G.Saray sağ kanattan serbest atış kazandı. Sabri'nin kale sahasına kestiği topa Volkan çıktığı halde uzaklaştıramadı. Boşta kalan meşin yuvarlağı Alex ayak koyarak uzaklaştırdı.
12. dakika. Oyunun kontrolü G.Saray'da. Fenerbahçe ilk bölümlerde rakibinin baskısını kırma çabasında. 0-0'lık eşitlik sürüyor.
14. dakika. Fenerbahçe hızlı gelişen atakta Aurelio ile gole yaklaştı. Sol kanattan topla hareketlenen Sarı-Lacivertli futbolcu Kezman'a pasını bırakıp kale sahasına hareketlendi. Kezman, yerden ön direğe pasını çıkarttı. G.Saray savunmasında Servet son anda araya girerek Aurelio'nun önündeki topa ayak koyup tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.
20. dakika. Derbide temponun düştüğü bölümler. Fenerbahçe, G.Saray'ın baskısını kırdıktan sonra bu dakikalarda rakip yarı sahada daha çok görünmeye başladı. 0-0'lık beraberlik sürüyor.
23. dakika. Fenerbahçe atağı sağ kanattan hızlı gelişti. Kazım'ın ceza sahasına havalandırdığı topu Kezman kafa ile Alex'in önüne indirdi. Brezilyalı futbolcunun ceza yayı üzerinden kaleye gönderdiği meşin yuvarlak savunmadan geri döndü.
24. dakika. G.Saray atağında sağ kanattan ceza sahasına ortalanan topa Gökhan Gönül, Nonda'nın önünde kademeye girerek kafayı dokundu. Sarı-Kırmızılı ekip köşe atışı kazandı.
26. dakika. G.Saray Ümit Karan ile gole çok yaklaştı. Sol kanatta savunmanın arkasında topla buluşan Karan çarprazdan sert vurdu. Yerden giden meşin yuvarlak yan direkten oyun alanına geri döndü. Sarı-Kırmızılı ekip adına şansız bir an.
27. dakika. Fenerbahçe rakip ceza sahasına Kezman ile etkili indi. Topla kaleye sokulan Sırp golcü sıfırdan kale sahasına ortasını yapmak istedi. Savunmadan seken topa Uğur Boral dokundu. Mehmet Topal'ın ters vuruşunda top üst direğin az farkla üzerinden kornere çıktı.
30. dakika. G.Saray bu kez Nonda ile gole yaklaştı. Sol kanattan Arda ceza sahasına ortasını yaptı. Edu'nun kafa ile karşıladığı topu Maldonado rahat pozisyona ayağından açtı. Ceza sahasının hemen önünde Nonda bomboş pozisyonda araya girerek şutunu attı. Meşin yuvarlak kalenin az farkla üzerinden auta çıktı.
33. dakika. G.Saray sağ kanattan gelişen atakta Nonda ile gole yaklaştı. Barış'ın pasıyla sağ çarprazda topla buluşan Nonda dönüp yerden sert vurdu. Volkan direğin dibine giden topu güçlükle uzanıp çıkartabildi. Boşta kalan meşin yuvarlağı Deivid uzaklaştırdı.
37. dakika. G.Saray golü Nonda ile buldu. Sol kanattan ceza sahasına gönderilen ortada Volkan hatalı çıktı. Edu'nun kafayı dokunduğu top Nonda'ya pas oldu. Altıpas içinde boş kale ile baş başa kalan Nonda kafayı dokunup meşin yuvarlağı Fenerbahçe ağlarına bıraktı.

G.Saray, Nonda'nın attığı golle F.Bahçe karşısında 1-0 öne geçti.

42. dakika. Fenerbahçe'de sakatlanan Lugano yerini Yasin'e bıraktı.

44. dakika. Fenerbahçe kalesinde golü gördükten sonra G.Saray kalesini adeta ablukaya aldı. Sağ kanattan gelişen atakta Kezman topla rakip savunmanın arasına dalıp ara pasını Alex'e bıraktı. Sambacı Kaleci Aykut ile karşı karşıya pozisyonda kötü vurdu. Aykut iyi kapanarak gole izin vermedi.

45. dakika. İlk yarıda normal süre tamamlandı. Hakem uzatma süresi olarak 2 dakika gösterdi.

45+2. dakika. Fenerbahçe uzatmalarda beraberlik golüne Alex ile yaklaştı. Deivid'in ara pasıyla ceza sahasına hareketlenen Sambacı'nın önündeki topa son anda Servet ayak koydu. Mutlak bir gol tehlikesi bu müdahale ile sona erdi.

Uzatmalarda başka gol olmadı. G.Saray dev derbide ilk 45 dakikayı F.Bahçe karşısında 1-0 önde kapattı.

MAÇIN İKİNCİ YARISI

2. yarıya G.Saray başladı.

47. dakika. Fenerbahçe sol kanattan Alex ile köşe vuruşu kullandı. Ön direğe inen topa Yasin kafayı vurdu. Kaleye yönelen meşin yuvarlağı Aykut uzanarak kontrol etti.
51. dakika. G.Saray'da Ümit Karan sarı kart gördü. Kart sınırında bulunan golcü isim Sivas maçında cezalı duruma düştü.
54. dakika. G.Saray sağ kanattan serbest vuruş kazandı. Sabri'nin ön direğe kestiği topu F.Bahçe savunması kafa ile karşıladı.

55. dakika. Ali Sami Yen'deki derbide tempo G.Saray'ın istediği şekilde devam ediyor. Fenerbahçe, rakip kaleye gitmekte zorluk çekiyor.

57. dakika. G.Saray atağı sağ kanattan etkili gelişti. Barış'ın ceza sahasına kestiği topu Ayhan kontrol ederek kaleye sokuldu. Volkan'ın uzandığı pozisyonda Ayhan yerde kaldı. Hakem bu kritik pozisyon için aut kararı verdi.

58. dakika. Fenerbahçe'de Kazım yerini Semih'e bıraktı.

59. dakika. Fenerbahçe beraberlik golüne Kezman ile yaklaştı. Sağ kanattan gelişen atakta Gökhan Gönül kale sahasına ortasını yaptı. Kezman yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak ters taraftan yan direği sıyırıp auta çıktı.

60. dakika. Derbide G.Saray'ın ezeli rakibi Fenerbahçe karşısında 1-0'lık üstünlüğü sürüyor. Sarı-Lacivertli ekipte Zico, Semih'i oyuna alıp Kezman'ı da tutup çift forvete döndü. Artık konuk ekip gol için tüm riskleri almaya başladı.

62. dakika. G.Saray hızlı gelişen atakta Sabri ile gole çok yaklaştı. Ümit Karan orta sahada kaptığı topu sağdan bindiren Sabri'ye bıraktı. Çarprazda kaleci Volkan ile karşı karşıya kalan Sabri yerden şutunu attı. Edu son anda ayak koyarak topu kornere çeldi.

62. dakika. G.Saray'da Nonda yerini Hakan Şükür'e bıraktı.

64. dakika. Fenerbahçe gol için rakip kaleye yüklenmeye başladı. Sağ kanattan Kezman sağ çarprazda topla buluştuğunda arka taraftaki Semih'i göremedi. Semih bomboş pozisyonda iken Kezman pasını çıkartmakta geçikti. Servet araya girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.

65. dakika. Derbide tempo yükseldi. Fenerbahçe oyunu G.Saray yarı sahasına yıkma çabasında. Sarı-Kırmızılı ekip bu bölümlerde kendi yarı sahasında daha fazla kalmaya başladı.
71. dakika. G.Saray sağ kanattan Sabri ile rakip kaleye etkili indi. Sabri'nin ceza sahasına havalandırdığı topu Hakan Şükür kontrol etti. Yasin'in yerde kaldığı pozisyonda altıpas içinde boş kalan Hakan, topa vurmakta ağır kalınca Edu arkadan yerinde bir müdahale ile topu almasını bildi. Net bir gol tehlikesi bu hamle ile son buldu.

73. dakika. Fenerbahçe'de Uğur Boral yerini Vederson'a bıraktı.

75. dakika. Derbide son 15 dakikaya girildi. G.Saray'ın 1-0'lık üstünlüğü sürüyor. Fenerbahçe rakip kalede istediği baskıyı kurabilmiş değil.

77. dakika. Sarı-Kırmızılı ekip sol kanattan ayağa paslarla Fenerbahçe kalesine etkili indi. Arda ceza yayı önündeki Ayhan'a yerden pasını çıkarttı. Bu futbolcu meşin yuvarlağın gelişine sert vurarak üstten auta attı.

78. dakika. G.Saray'da Ümit Karan yerini Song'a bıraktı.

79. dakika. Fenerbahçe beraberlik golüne Alex ile yaklaştı. Sol kanattan gelişen atakta Vederson ceza sahası önündeki Alex'i gördü. Brezilyalı futbolcu sol ayağıyla yerden şutunu attı. Meşin yuvarlak yan direği sıyırıp auta çıktı.

80. dakika. Derbide son 10 dakika. Fenerbahçe tüm hatlarıyla gol arıyor. G.Saray kendi yarı sahasına çekilmiş durumda. Sarı-Laciverli ekip çok adamla kapanan rakibi karşısında pozisyon üretmekte zorlanıyor.

81. dakika. Fenerbahçe sol kanattan Vederson ile G.Saray kalesine yüklendi. Bu futbolcunun ceza sahasına sokulup yerden çıkarttığı ortaya Emre ayak koyarak uzaklaştırdı.
82. dakika. G.Saray atağı sağ kanattan hızlı gelişti. Ceza sahasına topla giren Ayhan önünü boşaltığın anda yerden vurdu. Yasin ayak koyarak tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.
83. dakika. Fenerbahçe atağında Vederson sol kanattan ceza sahasına ortasını yaptı. Deivid'in indirdiği topa Semih vurdu. G.Saray savunması kapanarak topu karşıladı. Kale sahası içinde bir an boşta kalan topa Deivid uzak kaldı. Yaşanan karambolden sonuç çıkmadı.
84. dakika. G.Saray'da Mehmet Topal sarı kart gören isim oldu.
86. dakika. Derbide son dakikalara girildi. Fenerbahçe beraberlik golü için tüm hatlarıyla G.Saray kalesine yükleniyor. Sarı-Kırmızılı ekip tamamıyla kendi yarı sahasına çekilmiş durumda.
88. dakika. Fenerbahçe sol kanattan Vederson ile G.Saray kalesine yüklendi. Ceza sahasına gönderilen top yerden sekti. Semih'in önünde son anda araya giren Hakan Balta ayak koyarak tehlikeyi uzaklaştırdı.

90. dakika. Karşılaşmada normal süre tamamlandı. Hakem uzatma süresi olarak 3 dakika gösterdi... Artık uzatma anları oynanıyor...
Uzatmalarda başka gol olmadı. G.Saray derbide F.Bahçe'yi 1-0 mağlup ederek zirveye çıktı.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Galatasaray'ın gerçekten maçı hakkıyla aldığını düşünüyorum.

Ayrıca hakemin vermediği 2 sarı kart var. Bunlar da gözümden kaçmadı.

Fenerbahçe'yi yenerek şampiyonluk yolunda büyük bir adım attık ama haftaya olan Sivasspor maçının daha önemli olduğunu düşünüyorum.

O maçı da aldık mı tamamdır.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Aslan bir kükredi taaaa Konya'dan ben dinledim nasıl bir kükreyişti o öyle
kanaryada tüy kalmadı korkudan
 
fenerbahçeli olmak centilmen olmamak anlamınamı geliyor yoksa değiştirsemmi ne takımımı

sevgili cimbomlu dostlar sizleri tebrik eder başarılarınızın daim olmasını dilerim

öylesinemmmmmm nasılım ama centilmenim değilmi
 
[CELL="filter:;"] Ne diyebilirz ki haketiler aldılar tebrikler ederiz ayda yılda bir maç alın bişi olmaz :[/ALIGN][/CELL]
[/ALIGN]f96:
 
Yok ben centilmen değilim, hata yapmasak gene kazananacağınız yoktu...... Maçı GS iyi oynadığı için değil FENERBAHÇEM kötü oynadığı için kaybettik........... Sorun değil 4 sendir ilk kez kazanmışsıınız zevkini doya doya çıkarın... Eee bidaha kaç asır sonra olur belli olmaz...

fenerbahce.jpg
 
Son düzenleme:
Üst