Asla Erteleme

Üzerinde en iyi giysisi bulunduğu halde yemek odasına hızla girdi. O gece bir toplantısı vardı ve hazırlanmaya çalışıyordu. Hazırlıklarını süratle sürdürürken gözü dört yaşındaki kızına ilişti. Kızı, radyodaki müziğin ritmine ayak uydurmuş dans ediyordu.

Geç kaldığı için acele ediyordu. Fakat içinden gelen bir sese uyarak kızını seyretmeye başladı. Sonra ona eşlik etmeye başladı. Kızının elinden tutmuş onunla birlikte dans ediyordu. Yedi yaşındaki kızının gruba katılmasıyla büyük bir coşku başladı. Üçü birden yemek odasında başlayıp, salonda biten çılgın bir dans sergilediler. Radyodaki şarkı bir anda bitiverdi; tabii dans da… İkisinin de yanaklarından küçük bir öpücük alarak onları banyoya yolladı.

Küçük kızlar merdivenleri nefes nefese çıktılar. Anneleri seslerini duyabiliyordu. Eğilmiş, iş çantasına dosyalarını yerleştirirken, küçük kızın ablasına, “En iyi anne bizim annemiz, değil mi?” dediğini işitti.

Kadın birden dondu kaldı… Kendini yaşamın koşturmacasına kaptırıp, o güzel anı kaçırmak üzere olduğu için suçladı. Ofisinin duvarlarını süsleyen ödülleri, diplomaları geldi aklıma. Elde ettiği hiçbir başarı, hiçbir ödül bunun yerini tutamazdı: “En iyi anne bizim annemiz, değil mi?”

Bazı anlar vardırki hayatta o anlar yaşanmalıdır,asla ertelenmemelidir..
 
Bazı anlar vardırki hayatta o anlar yaşanmalıdır,asla ertelenmemelidir..
emeğine sağlık NURDİN
 
Bazı anlar vardırki hayatta o anlar yaşanmalıdır,asla ertelenmemelidir..

İşte günün sözü..

Harika bir yazıydı zevkle okudum teşekkürler Nurdin..
 
Gerçekleri insanın gözünün önüne sere serpe seriverdi bu yazı
evet bazı anların tekrarı yoktur
kızımın okula ilk gidişi, yemek masasında kendi başına ilk yemek yiyişi, ilk dişinin düşüşü, offffffff offfff
teşekkürler Nurdin harikaydı
 
Üst