Askerlik muayeneleri nerede yapılacak?

'Haberler' forumunda Yasemin tarafından 5 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yönetmeliği'nde Yapılan değişiklik
  Türk Silahlı Kuvvetleri yeni bir düzenleme yaparak Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde değişiklik yaptı.Askerlik muaynelerinde artık Askerlik çağı gelenler Askerlik Muayenelerini bulunduğu yerde bağlı olduğu Aile hekimine muayene olabilecek.

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Sağlık Yeteneği Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik ile birlikte artık askerlik muayeneleri aile hekimleri tarafından yapılacak.Askerlik çağına gelen birçok kişinin muayeneleri daha önce askeri hastanelerde yapılıyordu.Askeri hastanelerin sayısının az olması nedeniyle yaşanan yoğunluk bu düzenleme ile birlikte aşılacak. Kişi asker muayenesini bağlı bulunduğu aile hekimine kolaylıkla yaptıracak.Askerlik çağına giren yükümlüler, yoklamaları sonucunda askerliğe elverişli olanlar ve askerliğe elverişli olmayanlar olmak üzere gruplandırılacak.

  Aile hekimi yoksa en yakın resmi sivil sağlık kuruluşunda veya asker hastanelerinde bulunan tek tabip tarafından yapılabilecek.Bu Yeni Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Yönetmelikte yapılan değişiklikle; Askerlik Kanunu gereğince yükümlülerin sağlık muayeneleri, askerlik şubelerinin bulunduğu yerlerde, öncelikle varsa kayıtlı olduğu aile hekimi tarafından, yoksa en yakın resmi sivil sağlık kuruluşunda veya asker hastanelerinde tek tabip tarafından gerçekleştirilecek.
    2. Cevap: Askerlik muayeneleri nerede yapılacak?

  Daha önce Askerlik çağına gelen birçok kişinin muayeneleri daha önce askeri hastanelerde yapılıyordu. Askeri hastanelerin sayısının az olması nedeniyle yaşanan yoğunluk bu düzenleme ile birlikte aşılacak. Kişi asker muayenesini bağlı bulunduğu aile hekimine kolaylıkla yaptırılabilcekler.
   


Yükleniyor...