Aşk-ı Memnu Oyuncuları

Firdevs Yöreoğlu - Nebahat Çehre

Yakın zamanda eşini kaybetmiş, son derece hırslı bir kadındır. Eşinin ölümüyle beklediği mirasa kavuşamamış, sadece soyadıyla toplumda önemli bir yer edinebilmiştir. Kızlarıyla rekabet halindedir. Kocasının ani ölümü bile onu cemiyet hayatından uzaklaştıramamış, her önemli davetin en dikkat çekici yüzü olmaya devam etmiştir.


Behlül Ziyagil - Kıvanç Tatlıtuğ

Çok çapkın, sorumsuz bir genç olan Behlül, amcası Adnan Bey’in maddi gücünden faydalandığı için ne okulunu bitirmeye ne de bir iş bulmaya çalışmaktadır. Hayatını “keyif” üzerine kurmuş, tüm ailenin sevgisini kazanmıştır. Kolay lokma olarak gördüğü kızların ardından Bihter, hayatında önemli bir sınav olacaktır

Bihter Yöreoğlu - Beren Saat

Babasının ölümünden annesini sorumlu tutan Bihter, ona kin duymaktadır. Annesini mutsuz etmek için zekasını ve güzelliğini kullanmaktan çekinmez. Ancak yalnızlık ve hüzün içinde Adnan Bey’le karşılaştığında, onun güvenli elini tutar ve yeni hayatına doğru yürümeye başlar.


Adnan Ziyagil - Selçuk Yöntem

Eşini on bir yıl önce kaybeden Adnan Bey, sosyal hayattan uzaklaşıp köşküne çekilmiş ve bütün ilgisini çocuklarına vermiştir. Adnan Bey, Firdevs için de en uygun eş adayıdır. Ancak aradığı sevgiyi Bihter’de bulmuş, unuttuğu duyguları onunla yeniden yaşamaya başlamıştır. Bu nedenle, anne ve kızı arasında yıllarca sürecek bir çatışma da başlatmıştır.

Nihal Ziyagil - Hazal Kaya

Annesini kaybettikten sonra tutunacağı tek dal olarak babasını gören Nihal, sadece evin küçük kızı değil, Adnan Bey’in koruyuculuğu görevini de üstlenmiştir. Onu herkesten kıskanmakta, kendisine yaklaşmaya çalışan kadınları geri püskürtmek için her yolu denemektedir.
 
Bülent Ziyagil - Batuhan Karacakaya

Adnan’ın küçük, neşeli oğlu. Annesi öldüğünde çok küçük olması ve Deniz’in sürekli onunla ilgilenmesi, onun Nihal kadar kırılgan olmasını engellemiştir.

Deniz de Courton - Zerrin Tekindor

Türk bir anne ve Fransız bir babaya sahip olan Deniz, küçük yaşta babası tarafından terkedilmiş ve annesiyle Türkiye’ye yerleşmiştir. Tüm gençliğini Adnan Bey’in yalısında geçirmiş, Adnan Bey’in eşinin ölümüyle çocukların sorumluluğunu üstlenmiştir. Bir yandan çocuklara annelik yaparken, bir yandan da Adnan Bey’e umutsuz bir aşkla bağlanmıştır.

Peyker Yöreoğlu - Nur Fettahoğlu

Firdevs’in ikinci kızı olan Peyker, annesinin hırslı yapısından hoşlanmasa bile, ondan nefret edemez. Ne Bihter’in bildiklerini bilmektedir, ne de annesinden kopacak kadar güçlüdür. Eskiden Behlül’le kötü biten bir ilişki yaşamış, ancak aradığı sevgiyi ve güveni Nihat’ta bularak onunla evlenmiştir.

Nihat - İlker Kızmaz

Babasının otoriterliği karşısında iyice güçsüzleşmiş olan Nihat, kolayca etki altında kalabilen, zayıf bir karakterdir. Babasına açıkça karşı gelememekte, söyleyeceği her kelimede annesinden destek almaktadır. Peyker’le evlenme kararı onu babasından uzaklaştıracak, annesinin maddi desteğine ve korumasına daha çok ihtiyaç duymasına neden olacaktır.
 
Üst