Aşk hapı

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Olmaz, olamaz demeyin işte oluyor. Bu haberide okuyacağımız kimin aklına gelirdi ki :f73:

Bilim dergisi Nature'da konuyla ilgili bir makale yazan Atlanta Emory Üniversitesi profesörü Larry Young, aşkın gizli kalmış sırlarının kilidinin açıldığını ve daha da geliştirmek için çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirtti.

'Aşk hapı' adıyla anılan bu dahiyane buluşun en önemli kaynağı oksitosin hormonu. Aşık olduğumuzda vücudun bol miktarda salgıladığı bu hormon karşıdaki kimseye bağlanma hissi yaratıyor. Bu hormon kişnin zihnindeki korkuları yok ederek güven hissini arttırıyor.

Kan basıncını da etkileyen bu hormon, vücuttaki oksitosin patlaması karşınızdaki kişinin duygularını daha rahat okuyabilmenizi sağlayarak utangaçlık hissini en az düzeye indiriyor.

Piyasada sık sık karşılaştığımız oksitosin spreylerinin de aslında yarattığı etki bu. ABD'nin Atlanta eyaletindeki Emory Üniversitesi profesörü Young, bu tür spreylerin kullanımının henüz çok güvenli olmadığını belirtti. Genetik biliminin konuya mutlaka dahil edilmesi gerekliliğine vurgu yapan profesör, genetik altyapının aşkın romantiklik derecesini direk etkilediğini de sözlerine ekledi.

2. Cevap: Aşk hapı

vay vay vay böyle spreylerdemi varmış sultanım ya ne gerek var spreye ben her bahar aşık olurum :f30::f30:

3. Cevap: Aşk hapı

biz türklere gerekmez bu siprey heran aşık olmaya hazırız bide siprey kullanırsak düşünmek bile istemiyorum:D

4. Cevap: Aşk hapı

Aşkın hapı olmaz..... Ama aşık olan hapı yutar zaten.....:)

5. Cevap: Aşk hapı

Bir yaşıma daha girdim :f73:

Eee ne olacak o spreyi kullanınca herşey güzel mi oluyor :f30:

Hadi sprey bitti diyelim acil yenisini mi almak gerekiyoo :f196:

6. Cevap: Aşk hapı

Alemsin yaa Metin Abiii..
    Haber çok ilginçmiş gerçektenn..:f40:

Yükleniyor...