Aşk Alfabesi


Aşk Alfabesi

A

Bakışların gülüşlerin iyi hoşta, bu süre uzayınca geriliyosun. Dobra bir kızsın ve erkeklerden de açıklık bekliyorsun. Ayrıca fiziksel güzelliğe çok önem veriyorsun.

B

Çok duygusalsın. Mum ışında yemekler, süpriz hediyeler sana göre ilişkinin olmazsa olmazları. " Seni seviyorum " cümlesini sevgilinden sık sık duymak sana inanılmaz keyif veriyor.

C

Bıraz bencilsin. Sana ayak uydurulmasını bekliyorsun.Sosyal olduğun için gezmeyi seven bir erkeğe ihtiyacın var.Güzelliğinle ilgili övgü dolu sözler seni mutlu ediyor.

Ç

Çok çekingensin. İlk hareketi hep karşıdan bekliyorsun. Buda aşk hayatında monotonluklara ve beklentilere sebep oluyor. Bıraz daha girişken olursan sonuç senin için daha iyi olacak.

D

İstediğini elde etmeye alışmışsın. Kafayı birine takınca onu mutlaka tavlıyorsun! Kıskançlığın dozunu kaçırıyor ve gereksiz gereksiz gerginliklere neden oluyorsun.

E

Çıkmaya başladığın andan itibaren sevgilini sahipleniyorsun. Karşındakinden sürekli ilgi bekliyorsun. Vaktini sürekli onunla geçirdiğin için arkadaşların sana bozuluyor.

F

" Seni seviyorum " cümlesini çok sık kullanmasan da karşındaki bunu hissetmesini iyi beceriyorsun. Dışarıdan bakınca hiç göstermiyorsun, ama aslında çok duygusalsın.

G

Aşık olduğunda gözün hiç bir şey görmüyor. Sevdiğin için kim ne derse desin, haklı bile olsalar, umrunda olmuyor. Eleştirileri dikkate almaman, kimi zaman üzülmene neden olabilir.

H

Aşka aşık olanlardansın. Hatta bu hayatındaki en önemli odak noktan. Her zaman beğendiğin biri mutlaka oluyor. Allah'tan aşk acılarını çabuk unuyorsunda acı çekmiyor, hemen yeni bir aşka yelken açıyorsun.

I

Çok hassas ve kırılgansın. Erkeklere hiç güvenemiyorsun. Erkek arkadaşın yanlış anlaşılmamak için sürekli çaba içinde. Hatta bazen sana ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını şaşırıyor.

İ

Sevmekten çok sevilmeyi istiyorsun. Seni seven ve koruyan birisinin varlığı, kendini güvende hissetmeni sağlıyor.Böyle birini kaybetmemek için elinden ne gelirse yapmaya hazırsın.

J

Karşı cinsi kolaylıkla etki altına alan bir enerjin var. Çevrende senden hoşlanan çok sayıda kişi var, ama sen gerçek aşkı arıyor ve bu konuda ince eliyor sık dokuyorsun. Doğru kişiyi bulduğunda ise ideal bir sevgili oluyorsun.

K

Utangaç görünüyorsun, ama sevgiline karşı son derece açık oluyorsun. Erkek arkadaşınla herşeyini paylaşıyorsun. Onun mutluluğu senin mutluluğundan önde geliyor.

L

Beğendiğin kişiyi elde etmek için çok uğraşıyor, ama çıkmaya başlayınca her şeyi karşıdan bekliyorsun. Adeta başta sarf ettiğin çabanın acısını çıkartıyorsun. Entellektüel ve zeki erkeklerden hoşlanıyorsun.

M

Sevdiğin çocuğa karşı anaç ruhlusun. Bu yüzden birlikte olduğun kişi bazen kendini çocuğunmuş gibi hissediyor ve bu durumdan çok bunalıyor. Buda ilişkinizin monotonlaşmasına neden oluyor.

N

Aşk, hayatının odak noktası. Yaşamındaki her şeyi sevgiline ve ilişkine endeksliyorsun. Ona bu kadar çok bağlandığını belli etmezseniçinde bulunduğun ilişkiyi dahada sağlıklı yaşayabilirsin.

O

Çapkınsın. Söylenen güzel sözlerden çok etkileniyorsun. Hayatında birisi varken bile başkasına aşık olabiliyorsun. Çoğunluklada hüsrana uğruyor, elindekinide kaybediyorsun.

Ö

Fedakar bir aşıksın. Kendini değil, hep onu düşünüyorsun. Hatta öyle ki; "bitti" kelimesini bir türlü söylemeyemiyorsun. İlişkiniz bitse bile kurtarmaya çırpınıyorsun.

P

Ciddi ilişkilerden yanasın. Çıkmaya başlamadan önce karşındakini iyice tanımak ve tartmak istiyorsun. Aceleci erkekler seni kendilerinden uzaklaştırıyorlar!

R

Aşk, senin uzmanlık alanın! Çok sık sık aşık oluyorsun. Arkadaşlarında sana "şıksevdi" lakabını boşa takmamışlar! Hatatına heran yeni bir aşk girebilir, buna çok açıksın!

S

Filmlerdeki gibi bir aşk bekliyorsun. Rastlantılar, işaretler senin için çok önemli. Tanıdığın birine aşık olma ihtimalin çok düşük, çünkü sen ilk görüşte aşık olanlardansın.

Ş

Her konuda olduğu gibi aşkta da şanssız olduğunu düşünüyorsun.Ya sevdiğin seni sevmiyor ya da seni seveni sevmiyorsun. Laf olsun diye kimseyle çıkmak istemiyorsun.

T

Tam bir romantiksin. Arkadaşlarının da bir numaralı akıl hocasısın. Aşk konusunda bir kitap yazabilirsin! Ama söylediklerini uygulamada sıkıntı yaşıyor, acı çekiyorsun.

U

Her konuda olduğu gibi aşkta da mantığın peşini bırakmıyorsun, kalbinin sesine hiç kulak vermiyorsun. Duygularını bastırıyor, hissettiklerini kendine bile itiraf etmiyorsun.

Ü

Kinci değilsin, ama sana yapılan kötülüğüde kolay kolay unutmuyorsun. Bitmiş bir ilişkide asla tekrar başlamazsın. İçinde fırtınalar kopsa bile asla geri dönüp bakmazsın.

V

Genelde platonik aşklar peşinde koşuyor ve bol bol üzülüyorsun. Çünkü duygularını ve hissettiklerini karşı tarafa hiç belli etmiyorsun. Hatta bunun için özel bir çaba sarfediyosun, sanki aşk acısı çekmekten özel bir keyif alıyorsun.

Y

Özgürlüğüne çok düşkünsün, birine bağlanmak hiç sana göre değil. İlişkilerin genelde kısa süreli. Erkek arkadaşının sana karışmasına aşırı derecede rahatsız oluyorsun.


Z

Hayalperestsin.Karşı taraftan beklediğin o kadar şey var ki! Aradığın özelliklerin hepsini bir kişide bulman imkansızlaşınca hayal kırıklığına uğruyor ve bıraz kırıcı olabiliyorsun.
 
Üst