Apartmanda Olağanüstü Genel Kurul

'Sosyal Konular' forumunda ZeuS tarafından 10 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. apartman olağanüstü genel kurul,
  apartman olağanüstü genel kurul nasıl yapılır

  Apartmanda Olağanüstü Genel Kurul - Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı

  APARTMAN YÖNETİM PLANINDA TOPLANTI TARİHİ TESPİT EDİLMEMİŞSE
  Yönetim planında toplantı zamanı tespit edilmemiş oldugu hallerde kanun gereği takvim yılının ilk ayı içinde yapılması gereken toplantı bu ayin birinci gününden sonuncu gününe kadar (son gün dahil) yapılabilir. Son gün bir tatil gününe rastlasa da bu süre uzamayacaktır. Çünkü Kat Malikleri Kurulu’nun mutlaka is günü içinde yapılmasını gerektiren bir ihtiyaç söz konusu değildir. Aksine gerek tatil günleri gerekse mesai saati dışındaki zamanlar kurul toplantısı için daha elverişlidir.


  APARTMAN OLAĞAN TOPLANTISI YÖNETİM PLANINDA BELİRTİLEN ZAMANLARDA YA DA TAKVİM YILININ İLK AYI İÇİNDE YAPILMAMIŞSA NE OLUR?

  Bu gibi durumlarda olağanüstü toplantıların yapılması mümkündür. Fakat olağanüstü toplantıyı gerektirecek önemli sebeplerin önceden görülebilmesi mümkün değildir ve hiçbir kat maliki yönetim planında belirlenmiş tarihlerin ya da Ocak ayinin dışındaki bir zamanda yapılacak olan olağan toplantıyı beklemek durumunda bırakılmamalıdır. Olağanüstü toplantılarda toplantının 15 gün önce kat maliklerine bildirileceğine ilişkin hüküm de bu husustaki sakıncayı nispeten giderebilecektir.
  alıntı
   


Yükleniyor...