Apartmanda Çatı Kullanımı

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 25 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Çatı katının kullanımı ile ilgili kararları kat malikleri birlikte alarak uygun ve doğru kullanım şartlarını belirleyebilirsiniz.


  Çatı ortak kullanım alanıdır.Tüm apartman sakinleri de sizinle aynı oranda kullanım hakkına sahiptir.Çatı katında oturan çatıya çıkmayı yasaklarsa,zemin katta oturan giren çıkan çok oluyor diye giriş kapısı kilidini değiştirip anahtarı sadece kendinde tutarsa veya kalorifer dairesinin üzerinde oturan çok gürültü oluyor diyerek kazan dairesinin kapısını kilitleyip anahtarı kendine saklarsa yöneticisi olduğunuz apartman savaş alanına döner.

  Apartmanlarda Ortak Yerler içerisinde Çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet merdivenleri gelir.

  MADDE 16 - Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsapayları oranında, ortak mülkiyet hükümlerine göre malik olurlar. Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genelkömürlük, garaj, çatı,teras, çamaşırhane ve çamaşır kurutma alanları gibiyerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Apartmanda Çatı Kullanımı
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,107
 2. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,921
 3. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,705
 4. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  11,401