Anti-virüs'ün dalgınlık anı

'Teknik Yardım' forumunda Sibel tarafından 2 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Bir anti-virüs vukuatı daha: Bakın bu kez hangi dev yazılım, neyi virüs sandı.


  Anti virüs programları kullanıcıların bilgisayarlarını sürekli olarak koruyabilmek için düzenli olarak arka planda çalışır ve sistemdeki tüm uygulamaları anında kontrol ederler. Fakat artan programlar ve zaman içinde bu programların değişen çalışma prensipleri zaman zaman anti virüs firmalarının hata yapmasına da yol açabiliyor. Bunun son örneğine geçtiğimiz günlerde Symantec'in popüler anti virüs yazılımı Norton kullanıcıları şahit oldular.

  Bilgisayarlarında online müzik dinlemek için kullanılan Spotify adlı program kurulu bulunan Norton kullanıcıları, Spotify'ın bir truva atı olduğuna dair mesajla karşılaştılar. Norton, Spotify dosyalarını karantinaya aldı ve bu dosyalara erişimi engelledi. Oysa ki programda herhangi bir sorun yoktu. Fakat bu ufak hata pek çok kullanıcının müzik dinleme programlarını sistemlerinden silmelerine yol açtı.

  Symantec kısa sürede durumu fark edip bir düzeltme güncellemesi yayınladı ama bu güncelleme pek çok kullanıcı için Spotify'yı silip, baştan kurmalarını gerektirdi. Symantec durumu ilk olarak Twitter hesabından duyurdu, Spotify ise konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak kullanıcılarını bilgilendirdi.
    2. Cevap: Anti-virüs'ün dalgınlık anı

  Teşekkürler canım :)
    3. Cevap: Anti-virüs'ün dalgınlık anı

  bilgilendırme için saol..
    4. Cevap: Anti-virüs'ün dalgınlık anı

  nortonun antivirüs programı virüs gibi zaten, kaynakların yarısını kullanıyor