Android İşletim Sistemi Bilgisayara Kurma Basit Anlatım

'Teknik Yardım' forumunda Merve tarafından 15 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurma Basit Anlatım

  Android İşletim Sistemi Bilgisayara Kurma

  - Bilgisayarınıza Androidin x86 sürümünü indirin.

  - Yüklemek istediğiniz sürümün ISO dosyasını indirdikten sonra UNetbootin programını açıyoruz, Programı açtığımzda karşımıza çıkan pencereden, () yazan butona tıklıyoruz ve indirdiğimiz iso dosyasının yerini gösteriyoruz.

  - Diskimage seçeneğini işaretliyoruz ve flaş diskin takılı olduğu alanı seçiyoruz. Ayarları yaptıktan sonra tamam diyoruz.

  - Karşımıza kurulum ekranı geliyor ve flaş diskimize kurulum gerçekleşiyor.

  - Flash diskten direk kuruluma geçmek istiyorsanız, yeniden başlat diyebilirsiniz.

  - Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra, Hard Disk, CD ROM veya USB; nerden boot edileceğini ayarlamamız gerekiyor. Bu ayarı ise BIOSa girip, Boot sekmesinden ayarlıyoruz. Boot aygıtlarından Removable Devices ya da takılı olan USB cihaz gözüküyorsa o seçilir ve ayarlar kaydedilir. Sistem bundan sonra çıkarılabilir disk takılı olduğunda, buradan başlatılır. Böylece, Flash diskteki Android işletim sistemi başlatılacaktır.

  - Bu adımları tamamladıysanız bilgisayarı yeniden başaltıyoruz ve önümüze mavi bir ekran gelecek.

  - En üstteki “Live CD- Run Android -x86 without installation seçeneğini seçtiğiniz zaman kurulum yapılmadan direk flaş diskinizden çalıştırırsınız. En alttaki “Installation-Install Android-x86 to harddisk seçeneği seçerseniz, Hard Diskinize Android işletim sistemini kurarsınız. Böylece Android İşlrtim sistemi kurulmuş oluyor.  alıntı
   


Yükleniyor...