Amerika’da yeni sapıklık bu

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 26 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Sapık ruhlular kendilerine yeni eğlence aracı olarak yaşlıları buldu: Dövüştür, çek ve sat.

  ABD'de evsizlerin saldırıya uğradıkları, aşağılandıkları ve kendi aralarında kavga ettirildikleri görüntülere internet ortamında ve DVD kiralayan dükkanlarda sıkça rastlamak sıradan hale geldi.

  EVSİZLER ÇOK FAZLA

  Washington Ulusal Evsizler Koalisyonunun (NCH) raporuna göre, 2008 yıllında 106 evsiz saldırıya uğradı, 27’si bu saldırılarda hayatını kaybetti. Rapor, 2001 yılına nazaran 2008 yılında evsizlere yönelik saldırılarda artış olduğunu gösterdi.

  "Ulusal Evsizliğe Son İttifakı" adlı kuruluşun verilerine göre, ABD’de yaklaşık 700 bin kişi sokakta yaşıyor veya geceyi yardım merkezlerinde geçiriyor. Kuruluş, bir sene içinde 2,5 ila 3,5 milyon kişinin "en az bir kere evsiz kaldığını" belirledi.

  BUM FIGHTS (EVSİZ KAVGASI)

  Yetkililer, internette "bum fights" (evsiz kavgası) adı altında görüntülerin yayımlandığını belirttiler. YouTube’de Temmuz ayında yaklaşık 86 bin görüntünün evsizlere karşı saldırı veya küçük düşürücü sahneler içerdiği belirtildi.

  Eskiden evsiz olan 44 yaşındaki Andrew Davis, evsizlerin birkaç dolar, bira ya da uyuşturucu için birbiriyle dövüştürüldüklerini, onları dövüştürenlerin ise eğlenerek kavgaların görüntülerini kaydederek internette yayımladıklarını söyledi.

  ÇEKİP SATIYORLAR

  Bu görüntülerde, örneğin bir evsizin binadan çöp konteynerine atladığını ya da evsizlerin bindirildiği süpermarket arabalarının çarpıştırıldığını görmek mümkün.

  Yetkililer, 2001 yılından beri saldırıya uğrayan, aşağılanan veya dövüştürülen evsizleri gösteren 7 milyona yakın görüntünün DVD’ye çekilip satıldığını bildirdiler.

  Bu görüntüler internette "bum fights" (evsiz kavgası) adı altında yayınlanıyor. Youtube'da sadece Temmuz ayında bu içerikte 86 video yayınlandı. Sapkın eğlenceye merak salanlar "en iyiler" adı altında özel videolar bile hazırladı.

    2. Cevap: Amerika’da yeni sapıklık bu

  Mikropluğun böylesii...
    3. Cevap: Amerika’da yeni sapıklık bu

  varya insanlar şaşırmış ne yapacağını :f196: