Alessandra Ambrosio Kimdir

'Resimli Konular' forumunda Blue tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Alessandra Corine Ambrósio (d. 11 Nisan 1981;[3] Erechim, Rio Grande do Sul), Brezilyalı model.

  Guess, Victoria's Secret ve Next gibi markaların modelliğini yapan Ambrosio'nun tüm dünyada ün kazanması, her yıl Aralık ayında düzenlenen Victorias Secret iç çamaşırı markasının defilelerinde boy göstermeye başlamasıyla gerçekleşti.

  Alessandra Ambrosio Polonya ve İtalyan soyundan gelmektedir ve Aline adında bir kız kardeşi var. Küçükken görünüşünden hiç de memnun olmayan model, 11 yaşındayken ameliyatla kulaklarını yapıştırdı. Modellikle çok genç yaşta tanışan Alessandra Ambrosio, 1996 yılında Elite Model Ajansının düzenlediği güzellik yarışmasına katıldı. Burada dereceye girememesine rağmen yarışmadan bir yıl sonra Elite Ajansıyla çalışmak üzere bir kontrat imzaladı.

  Modelin üstlendiği ilk önemli iş, Elle Dergisi'nin Brezilya baskısının kapağı için poz vermesi oldu. Ününü yavaş yavaş arttırmaya başladı ve 2000 yılında "Guess?" markası, modeli sonbahar koleksiyonunu tanıtmak için kullanmaya karar verdi. Bunun ardından Revlon markası için çalışmaya başlayan Ambrosio, yine 2000 yılında kariyerindeki en önemli adımı attı ve Victorias Secret ile çalışmaya başladı. Ayrıca "Pirelli Takvimi"nde de yer aldı.

  Victorias Secret markasının dünyanın birçok ülkesinde merakla beklenen defilelerine ilk kez 2000 yılında çıktı ve bu tarihten beri de bu marka için çalışıyor. 2004 yılında Victorias Secret Pink adlı koleksiyonun ilk baş modeli oldu. 2005 yılı defilesinde ise tamamen şekerden yapılmış iç çamaşırı giyerek podyuma çıktı. How I Met Your Mother adlı dizide diğer vs mankenleriyle rol aldı. Ayrıca 2006 yılında Casino Royal filminde de küçük bir rol aldı.

  Alessandra Ambrosio, nişanlısı Kaliforniyalı işadamı Jamie Mazur'dan, ilk çocuğunu 4 Ağustos 2008 de Florianopolis, Brezilya'da dünyaya getirdi, Kızlarına Anja Louise Ambrosio , adını verdiler.[4] Ayrıca Alessandra doğum yaptıktan 3 ay sonra VS'ın 2008 şovuna çıktı.7 Mayıs 2012'de Noah Phoenix Ambrosio Mazur adını verdiği oğlu dünyaya gelmiştir.

  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Alessandra Ambrosio Kimdir
 1. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  559
 2. HazaN
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  9,591
 3. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,158
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  577