Akvaryum Nasıl Temizlenir

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 9 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Balık Akvaryumu Nasıl Temizlenir
  Akvaryumunuzu temizlemek için yapmanız gereken şey öncelikli olarak akvaryumun içerisindeki suyun %70 kadarını boşaltın.Daha sonrasında balıklarımızı akvaryumdan biraz su alarak başka bir kabın içerisine çıkartın akvaryumdaki suyu tamamen boşaltın.

  Aksesuarlarımızı, taşları ve varsa bitkilerimizi çıkartın.

  Aynı zamanda ışıklandırma, hava motoru, filtre gibi şeyleri de çıkarttıktan sonra akvaryumu suya yakın bir yere götürün evinizde veya iş yerinizde hortum bir şey var ise onunla beraber tüm akvaryumun içini sağlam bir şekilde yıkayın. Kuruması için bir kenara bırakın.Akvaryumda bulunan hava motorunu, filtreyi ve ışıklandırmayı güzelce siliyoruz veya yıkıyoruz. Filtreyi özellikle temizlemeyi unutmayalım Sonrasında bunları da kuruması için bir tarafa bırakabilirsiniz aynı şekilde aksesuarlarınızı yıkayın ve kuruması için bir köşeye bırakın.

  Aksesuarları ve makineleri yerleştirdikten sonra mutlaka bekletilmiş su ile akvaryumu doldurun. Doldurma sırasında suyu yavaş bir şekilde doldurun. Tüm akvaryum dolduktan sonra ilaçlarımızı suya atıyoruz ve hava motorunu çalıştırın.İlaçların yayılmasını sağlayın.Akvaryum içerisindeki su kendine geldikten sonra biraz bekleyin ve balıkları içerisine koyun.Balıklarınız için temiz akvaryum çok önemlidir temiz akvaryumda balıklar sağlıklı yaşarlar ve ürerler.

  [IMGALT=https://www.forumdas.net/upl/uploads/akvaryum-68684.jpg]akvaryum-68684[/IMGALT]
   


Yükleniyor...