Akbank personel alımı 2012

'Sosyal Konular' forumunda ZeuS tarafından 8 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. 2012 Akbank personel alımı

  Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil Akbank'a 2012 yılında 70 şube açacaklarını ve 1000'e yakın istihdam sağlayacaklarını belirtti. Akbanka'sının yeni dönem hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısında şu açıklamaları yaptı; "Bu yıl 500'ün üzerinde ATM yatırımı yapacağız, 120 milyon dolar teknoloji yatırımı yapacağız" dedi.
  "Yurtdışında yatırım yapabilmemiz için en azından yurtiçindeki büyüme potansiyelini dışarıda görmemiz lazım. Yurtdışındaki büyüme olanakları Türkiye'ye oranla biraz daha düşük, bu nedenle olanaklarımız olsa da dikkatli olmak durumundayız.

  2012 de KOBİ kredilerinde yüzde 20'nin üzerinde büyüme gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Akbank Genel Müdürü sözlerini şöyle sürdürdü: "Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin en büyük projelerinin ve girişimlerinin arkasındaki bankalardan birinin Akbank olduğunu göreceğiz. Dış borçlanmada önceki yılların üzerine çıkacağız, geçen sene 10 milyar dolar seviyesinde dış borçlanma gerçekleştirdik, her yıl yüzde 35 oranında artışımız var.
  Sektörde 2012'de kredilerde yüzde 15, mevduatta yüzde 12 civarında büyüme öngörüyoruz, Akbank bu oranların birkaç puan üzerinde büyüyecektir." dedi
   


Yükleniyor...