Ajda Pekkan Biyografi

Ayşe Ajda Pekkan (12 Şubat 1946[1], İstanbul), Türk şarkıcı ve oyuncu. "Süperstar" ve "Diva" lakaplarıyla adlandırılmaktadır.[3] İlk olarak sinema oyunculuğuyla sanat kariyerine giriş yapan Ajda Pekkan, 1964'te B-yüzü olarak yayınlanan ilk kaydı "Göz Göz Değdi Bana"nın ardından ilk 45'liği "Her Yerde Kar Var"ın beğenilmesi üzerine müzik hayatına atıldı. 1977'de yayınladığı Süperstar albümünün getirdiği başarı ile de Türkiyede "Süperstar" olarak anılmaya başladı. Albümün ardından günümüze dek Süperstar adıyla yayınladığı 3 albüm daha yayınladı. Sanatçı kariyerinde "Kimler Geldi Kimler Geçti", "Bambaşka Biri", "Hoşgör Sen" ve "Uykusuz Her Gece" gibi şarkılarıyla Türk müzik tarihinde önemli bir rol oynadı. Yine uluslararası anlamda pek çok yerde konserler veren Pekkan, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca , Arapça ve Japonca olmak üzere daha pek çok dilde şarkılar söyledi. Sanatçı ulusal kamuoyunda da Türk pop divası olarak adlandırılmaktadır.

Ajda Pekkan Resimleri

Ajda Pekkan1.jpg Ajda Pekkan2.jpg Ajda Pekkan3.jpg Ajda Pekkan4.jpg Ajda Pekkan5.jpg Ajda Pekkan6.jpg
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Ajda Pekkan resimleri

:f98: Haaaaa anneciiim çok korktuummm....Biri bir bardak su versin... .:f34:
 
Ajda Pekkan resimleri

Darkk abii bunda bir yanlışlık var sen bunu güzel diyemi sayıyorsun... Yerli teyzelere atsaydın keşke nerdeyse büyükannem yaşında...
 
Ajda Pekkan resimleri

yaşlanmamak için yüksek çaba harcayan bi ünlümüz...ama bu bir düzendir...insanlar dogar büyür yaşlanır ve ölür...ve bunların önüne gecilmez;)
 
Üst