Ahmet Doğan Kimdir Resimleri

'Biyografi' forumunda Ceylan tarafından 19 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bulgaristanda Saldırıya Uğrayan Ahmet Doğan Kimdir  [​IMG]

  Felsefeci, siyasetci, Hak ve Özgürlükler Hareketi başkanı ve Milli Kurtuluş Birliği Grubu meclis başkanı Ahmet Doğan, 29 Mart 1954 doğumludur. Bulgaristan'daki Türklerin dil, din, sosyal, kültürel ve ekonomik haklarını savunan ilk parti kuruldu.Ayrıca Bulgaristan'daki ilk Türk siyasetci olma vasfını da kazanmış oldu.

  Komünist rejimi çok sert biçimde yaşayan Doğan ve arkadaşları 1985 yılında Todor Jivkov rejimini protesto amacıyla(Bulgaristan Türk Kurtuluş Birliği Teşkilatı)adını verdikleri gizli teşkilat kurdular. Yalnız çok geçmeden tutuklanarak cezaevine kondular.

  1990 yılında Hak ve Özgürlükler Hareketi'ni (HÖH)8.Cumhurbaşkanı Sayın Turgut Özal'ında desteğiyle kurdu ve Genel Başkan oldu.

  19 Ocak 2913 tarihinde Hak ve Özgürlük Hareketi'nin (HÖH) 8. Olağan Kongresinde, Doğan'a yönelik silahlı saldırı teşebbüsünde bulunuldu.

  Ahmet Doğan Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
    2. Cevap: Ahmet Doğan Kimdir Resimleri

  Ahmet Doğan'a yönelik silahlı saldırı teşebbüsünün ardından, Doğan'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.Kongre salonunda yaşanan paniğin ardından verilen arada konuşan HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ünal Lütfi, Doğan'ın sağlık kontrolünden geçirildiği ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.
   


Yükleniyor...