Ağızda çıkan uçuklar için evde hazırlanan kür tarifleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda çirkinördek tarafından 16 Oca 2015 tarihinde açılan konu

 1. Günümüzde etkili tedavide kullanılan antiviral Uçukkremleri, deriden geçerek Uçukvirüsüne (Herpes simpleks) etki eder ve deriye zarar vermelerini engeller.
  Uçuk İçin Doğal Tedavi Yöntemleri
  Uçuk İçin Kür
  Malzemeler :
  10 gr. meşe kabuğu
  15 gr. ceviz yaprağı
  3,5 su bardağı su
  Hazırlanışı
  Malzemeler karıştırılır. Kısık ateşte 15 dakika kaynatılır. Ateşten alınıp çatal yardımı ile ezilir. Soğuduktan sonra Uçuk üzerinde uygulanır.
  Not :Meşe kabuğunun kanamaları durdurma özelliğide mevcuttur.
  Uçuk Tedavisi Kür 2
  Malzemeler :
  1 tutam mayıs papatyası
  1 çay bardağı kaynamış su
  Hazırlanışı
  Malzemeler karıştırılır. Demlenmeye bırakılır. Soğuduktan sonra süzülür. Uçuk üzerine günde 3-4 kez kompres yapılarak uygulanır, İşleme sonuç alınıncaya kadar devam edilir. Bu işlem uçuktaki kaşıntıyıda alır.
  Evde Hazırlayabileceğiniz Uçuk Merhemleri
  Malzemeler
  Şalgam
  Çavdar unu
  Şahtere otu
  Ceviz yaprağı
  Isırgan otu
  Susam yağı
  Hazırlanışı:
  1- Rendelenmiş şalgamlar yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür. Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan merhem pansumandan sonra Uçuk üzerine sürülür.
  2- Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, Krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan bu Krem Uçuk olan bölgeye sürülür.
  3- Kıyılmış taze ceviz yapraklan, ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan merhem bölgeye sürülür.
   
Yükleniyor...