Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi, fakülte, enstitü ve yüksekokulları ile birlikte, Ahmet Necdet Sezer, Ali Cetinkaya, Ahmet Karahisari, Öterler ve Uşak kampüsleri olmak üzere 5 kampüsten oluşmaktadır...

Kuruluş Tarihi: 1992
Yazışma Adresi: Ordu Bulvarı 03200 Afyon
Telefon: 0(90)272-214 19 01/212 08 81
Eğitim Dili: Türkçe

Afyon Kocatepe Üniversitesi, fakülte, enstitü ve yüksekokulları ile birlikte, Ahmet Necdet Sezer, Ali Cetinkaya, Ahmet Karahisari, Öterler ve Uşak kampüsleri olmak üzere 5 kampüsten oluşmaktadır. Üniversite 12 fakültesi,3 enstitüsü, 9 araştırma ve uygulama merkezi,3 yüksekokulu, 16 meslek yüksekokulu ve 1 konservatuarı ile 15871 öğrenciye öğrenim imkanı sunmaktadır.Üniversi te bünyesinde 600 civarında akademik ve 450 idari personel istihdam edilmektedir.
Üniversite çevresindeki yeterli sayıdaki yurtlar öğrencilerin barınma problemini tamamen çözümlüyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda barınmak isteyen öğrenciler:

Afyon Yurdu Müdürlüğü.Cumhuriyet mam.Hüseyin Ödüm cad.No.4 Afyon
Bolvadin Yurdu Müdürlüğüeveli mevkii.Küçük sanayi sitesi yani.Bolvadin-Afyon

adreslerinden bilgi alabilirler.

Burslar

İlgili öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim ve harç kredisi alabilecekleri gibi;

Bolvadinliler DayanismaVakfi:Özel Belediye Pasajı.Kat 3 Bolvadin Afyon
Eğitim ve Kültür Vakfı:Özel Müderris Hasan cad.No 11 Afyon

adreslerinden de özel burs temin edebilirler.

Üniversitenin kampüslerinde öğrencilerin yemek ihtiyacını karşılamak üzere kafeteryalar mevcuttur. Ayrıca maddi imkanları iyi olmayan öğrencilere, üniversite, kendi imkanları çerçevesinde ücretsiz yemek imkanı sunmaktadır.

Öğrencilerin sağlık problemleri Üniversiteye bağlı Mediko-Sosyal Merkezi tarafından halledilmektedir. Bunun yanısıra üniversiteye bağlı bir Uygulama ve Araştırma Hastanesi mevcut olup öğrenciler bu hastanenin imkanlarından da istifade edebilmektedirler.

Afyon Kocatepe Üniversitesi teknolojik donanım açısından oldukça iyi durumda.Üniversite öğrencileri İnternet aracılığıyla uluslararası veri ağlarına ulaşabilmektedirler. Ayrıca üniversitenin oldukça zengin bir program kütüphanesi vardır.
 
Üst