ADSL yerine VDSL geliyor

KinG

Admin


20 saniyede film indirmek mümkün !
Bir filmi 20 saniyede indirebildiğiniz inanılmaz hızlı internet sistemi VDSL2 Türkiye’ye nihayet geldi. Ücretlendirme şöyle…

İnternette yeni bir döneme adım atan Türk Telekom, ADSL’e yeni bir rakip çıkarıyor. Artık, internetin yeni hakimi VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line-Yüksek Hızlı Sayısal Abone Hattı) olacak. Böylece 600 megabyte’lık bir filmi 32 megabit hızla 20 saniyede indirmek mümkün olacak.

Türk Telekom’un ilk defa abonelerinin hizmetine sunacağı VDSL2, 10 gün içinde hayata geçecek. VDSL2, internet ortamında yeni bir çığır açacak. Artık, bir şarkı indirmek için dakikalarca beklemek gerekmeyecek. Bu işlem için saniye yeterli olacak. VDSL2 aboneleri, saniyesinde internetten şarkı, 4 dakikada bir divx film indirebilecek.

Telekom, VDSL2′nin fiyatını da belirledi. Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı tarifeye göre, 16 megabit 98 yeni lira, 32 megabit ise 128 yeni lira. İnternet servis sağlayıcılar (TTNet, Superonline, Smile gibi) VDSL2 sistemini Telekom’dan bu fiyata alacak. Üzerine, işletme, kâr ve diğer giderlerini ekleyerek, konut ve işyeri hizmetine sunacak. Bu hesaplama kapsamında servis sağlayıcıları, VDSL2 müşterilerinden (aylık) yaklaşık 16 megabit için 129 yeni lira, 32 megabit için 169 yeni lira ücret alacak. Yetkililer, bu hizmetin pazara sunulacağı ilk anda 100 bin müşteriye ulaşmasını beklediklerini, daha sonra bu rakamın 250 bine kadar çıkacağını belirtiyor. Telekomünikasyon Kurumu eski üyesi Abdullah Raşit Gülhan, VDSL2′nin için, “Mevcut sistem ADSL, eğer 10 şeritli bir otoyolsa, VDSL2 30-40 şeritli bir otoyoldur. VDSL2, internetteki hızı artıracaktır.” dedi. Gülhan, bir de uyarıda bulundu: “Türk Telekom yapacağı yatırımlarla yurtdışı çıkışlarda kapasiteyi artırmalı. Aksi durumda hızda ciddi kayıplar yaşanır.”
 
En çok şirketleri sevindirecek bir haber paylaşım için teşekkürler patron
bekleyelim görelim bakalım VDSL2 bizide görecek mi
 
Bunun başlangıcı adsl deki gibi olmasın.. adsl modemi almak için bi dünya para ödemiştik ilk çıktığı zaman. Şimdi de Vdsl2 çıktı ama biz bunu ancak 2010 da kullanırız.Yeni abonelik yapmamız gerekecek mi yoksa modemi kapatıp açmamız yeterli olacak mı. Fiyatlara bakılırsa da zaten bizim gibi ev kullanıcılarının ilk etapta kullanması biraz hayal.Zaten dünyada internete en çok para ödeyen ve en yavaş interneti kullanan tek ülke biziz. Amerikada internet çok komik ücretlerde.
 
Ben sınırsız internete zor ikna ettim bide bunu istersem kıyamet kopar heralde en iyisi ben filmleri daha geç indireyim..:)

Teşekkürler king ..
 
Fiayatlar uçmuş yine ev kullanıcıları adsl de kalır
:) şirketler geçiş yaparsa adsl rahatlar belki ne dersiniz?
Bilgi için teşekkürler KinG Emeğine sağlık.
 
Hayırlısı olsun bakalım, sadece büyük işyerleri dışında kimseye cazip gelmeyecek gibi görünüyor
Bilgi ve paylaşımına teşekkürler KinG
 
Üst