Sağlık Adale ağrıları için hangi bitkisel yağları kullanmak gerekir?

Züleyha

Yönetici

Adale ağrıları için hangi bitkisel yağları kullanmak gerekir.jpg


Adale ağrıları için hangi bitkisel yağları kullanmak gerekir


ADALE AĞRISI:

Adale ağrısı özellikle birkaç gün içinde geçiyor. Fakat bazen adale ağrıları çok uzayabilir. Böyle durumlar özellikle boyun ve sırt ağrısı olarak görülüyor. Ofis ortamında uzun saatler bilgisayar karşısında oturmak, duruş bozuklukları bu durumu tetikler. Hemen hemen her insan hayatının bir döneminde sırt ve boyun ağrısı geçirmektedir. Bu tip durumda aromatik karışımlar ile masaj adalenin gevşemesine ve rahatlamaya faydalı olmaktadır.

*Roman Papatya yağı: Stres ve anksiyete üzerine etki ederken aynı zamanda anti-enlamatuvar, adale gevşetici ve detox etkileri bulunuyor.

* Mercanköşk yağı : Adale ağrı ve sızısı, kramplar üzerine etki gösteriyor.

* Biberiye yağı: Dikkat arttırmasının yanında adale sertleşmesinde fayda sağlıyor.

* Kekik yağı : Spor sonrası adale yorgunluğu ve bitkinlik yanında romatizma da da rahatlama sağlıyor. Vetiver: Eklem tutulma ve sertleşmelerinde etki sağlıyor. Aynı zamanda adale yorgunluğunda yenileyici etkisi bulunur.

Uçucu yağların doğru sabit yağlarla karıştırılarak ağrı tedavisinde masaj yolu ile uygulanması etkili bir destek tedavi sağlıyor. Aromatik karışımlar ağrı üzerinde etkili olurken adalenin de gevşemesini sağlarlar. Aynı zamanda enflamasyon üzerinde de etki gösterirler. Bütün bunların dışında anksiyete ve stres üzerine de etki göstererek ekstra bir fayda sağlamaktadır. Aromatik karışımları hazırlarken mutlaka eczacınıza danışınız ve eczacınızın önerdiği dozları uygulayınız.
 
Üst