80'ler dizisi oyuncuları

'Medya Bölümü' forumunda Elfida tarafından 24 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. 80'ler dizisi kim kimdir
  80'ler dizisinde kimler oynuyor

  TRT'nin yeni başlayacak olan dizisi 80'ler güçlü oyuncu kadrosuyla bomba gibi geliyor. İşte 80'ler dizisinin oyuncuları

  Fehmi (Rasim Öztekin)

  Yetmiş yaş civarı bir büyükbaba. Rukiye’nin eşi, Ahmet, Nazlı ve Çağatay’ın babaları. Kırkların ikinci yarısında doğmuş bir adam olması nedeniyle, tam da geleneksel-modern kıskacında takılıp kalmış bir baba olsa gerektir.
  [​IMG]

  Rukiye (Özlem Türkad)

  Altmışlı yaşların sonunda bir büyükanne. Her geleneksel Türk annesi gibi çocukları ve kocası arasında doğal bir paravan görevi görür.
  [​IMG]

  Ahmet (Şoray Uzun)

  Evin 50 yaşındaki büyük oğlu. Bir yandan hayatın harala gürelesi içinde kendi ayakta durmaya çalışıp çocukları Aslı ve Mert’e de gelecek sağlamak, ama bir yandan da her şeyden aziz bildiği baba ocağını gözetip kollamak zorundadır.
  [​IMG]

  Nazlı (Yasemin Çonka)

  Evin ortanca kızı. Ne Ahmet kadar sağlam ayakta durabilen, ama ne de Çağatay kadar kumpas peşinde koşan, kendi halinde bir kadındır.
  [​IMG]

  Çağatay (İlker Ayrık)

  dizinin “iyi-kötü adamı”. İyidir çünkü aslında kimseye karşı art niyetli ve düşmanca duygular beslemez, ama bir yandan kötüdür; çünkü yetişmiş olduğu ‘80’li yıllar Türkiye’de ekonomik-toplumsal-maddi-manevi tüm kuralların değiştiği ve tepetaklak olduğu bir dönem olmuştur.
  [​IMG]

  Dümbüllü Niyazi (Vural Çelik)

  Bir zamanlar oyuncu olmak istemiş, ama bir biçimde bunu henüz başaramamış bir adam. Nazlı’nın evlenip ayrıldığı eşi ve oğlu Alican’ın babasıdır.
  [​IMG]

  Ergun (Serhat Kılıç)

  Ergun 80’lerde Ahmet’in yakın arkadaşıdır ve Nazlı’ya aşıktır. Fakat bunu her zaman saklamak zorunda kalmıştır. Nazlı kendisiyle evlenmeyince hırs yapmış ve zengin olmuştur.
  [​IMG]

  Gülden (Ayşe Tolga)

  Ahmet’in aynı yaşlardaki eşi Gülden iyi bir kadın olmakla beraber, bütün annelere gibi bir yandan çocuklarına kol kanat gerer, bir yandan da görümcesi ve eltisiyle didişmeden rahat duramaz.
  [​IMG]

  Seçil (Pelin Akil)

  Çağatay’ın aynı yaşlardaki karısı. 80’li yıllarda liseli solcu bir kadınken yıllar içinde hukuk okumuş, avukat olmuş ve şiddete uğrayan kadınlara yardım etmek amacıyla gönüllü avukat olmuştur.
  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - 80'ler dizisi oyuncuları
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  831
 2. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,088
 3. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,391
 4. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  881