7 Kadına 1 Erkek Düşüyor...

#1
7 Kadına 1 Erkek Düşüyor...
Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna, İstanbul’un küçük bir kopyası gibi... Kentin en işlek caddesi Başçarşı da Taksim’den farksız. Gençlerin buluşma noktası Başçarşı, sanki açıkhava podyumu. Kentte erkek nüfusu da düşük.

Bosna-Hersek’in 1200 gün işgal altında kalan başkenti Saraybosna, savaşın izleri ile bir arada yaşamayı sürdürüyor. Kentin Osmanlı İmparatorluğu tarafından 16’ncı yüzyılda kurulan en işlek merkezi Başçarşı, Taksim Meydanı’nı andırıyor. Şehrin göbeğinde bulunan Başçarşı’nın en işlek caddesi Ferhadıja da İstiklal Caddesi’nin bir kopyası. Meydanında bulunan Sebil çeşmesi bugün Taksim’deki Atatürk Anıtı gibi buluşma noktası. Dönerci ve kebapçıların yoğunluğu Taksim Meydanı kadar olmasa da ‘İstanbul Kebap’ müşterilerin ilgi odağı durumunda.

GECE EĞLENCE KISITLI

Tıpkı İstiklal Caddesi gibi en kalabalık cadde olan Ferhadıja gençlerin vakit geçirip eğlendiği bir merkez. Genç nüfusun uğrak yeri olan caddede, adeta şıklık yarışına girmiş modern kıyafetli gençler, çoğunluğu oluşturuyor. Müzik marketlerinde Türk şarkıcıların müzikleri duyuluyor. Birçok alışveriş dükkanlarının da bulunduğu cadde üzerinde gençlerin yoğunlukta bulunduğu kafeler yer alıyor. Göze batan ilk fark, Ferhadıja’da İstiklal’deki gibi polislerin olmaması. İkinci fark da güneş batınca ortaya çıkıyor. Geceler, gündüz kadar hareketli değil. Gece 22.00’den sonra sadece ara sokaklarda bulunan bar ve gece kulüplerinde eğlence yaşanıyor.
 
#2
bir tarafta 4 kadına 1 erkek diğer tarafta 7 kadına 1 erkek ohh iyi valla kimsenin başka derdi yokmu :( :(
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst