346 Kilometre Ütü

Bu, bir kadının ömrü boyunca ortalama olarak ütülediği eşyaların uzunluğu.

Elektrikli ev eşyaları üreten bir firmanın yaptırdığı araştırmanın sonuçlarına göre, bir kadının hayatı boyunca ütülediği giyecek ve benzeri eşyalar, ortalama 346 kilometre uzunluğunda kumaşa denk geliyor.

Bir kadın yılda ortalama 6 kilometre kumaş ütülüyor, bu da yılın bir tam gününü (24 saat) ütüye ayırdığı anlamına geliyor. Erkekler ise hayatları boyunca yaklaşık 117 kilometre uzunluğunda kumaş ütülüyor.

Ayrıca araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 45'i, "bir daha kimse ütü yapmasını istemesin diye bilerek kötü ütü yaptığını" belirtti. Erkeklerin yüzde 25'i, kıyafetlerini annelerinin ütülediğini kaydetti.

Araştırmaya katılanların çoğu, ütü yapmak için en iyi zamanın pazar günü öğleden sonra olduğunu ifade etti. Katılımcıların yüzde 25'i ütü yapmanın kendisini rahatlattığını, yüzde 20'si ütü yapmayı aile gürültüsünden uzaklaşmak için fırsat olarak gördüğünü söyledi.
 
ev işleri arasında hoşlanmadığım işlerenden biridir ayrıca eşim o yüzde 25 arasında değil ütülerini annesi değil ben yapıyorum :(
 
Zavallı ben malesef benim yaptığım ütü bu söylenenin sanırım 2 katıdır
Çoookkk yoruluyorum çokkkkk, yanımda biri varsa yada birisiyle konuşuyorsam eğlenceli geçiyor ama yalnızsam tv de izleyecek birşeyde yoksa sanki ütü masası benmişim ve üzerimde ütülüyormuşum gibi hissediyorum :f65: :f1:
 
Üst