2014 Yılının Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 10 Ağu 2014 tarihinde açılan konu

 1. Düğün gününe sayılı günler kalmıştır ancak gelin adayının düşünmesi gereken daha pek çok konu vardır. Gelinliği seçmiştir ayakkabılar tamamdır gelin çiçeği hazırlanmıştır ama en önemli şey yani gelin makyajı konusu son ana kadar hep merak konusu olacaktır. İşte bizlerde bu noktada devreye giriyoruz. Ünlü güzellik uzmanlarından Uğur hanımla yaptığımız söyleşide gelin makyajının nasıl olması gerektiği konusunda küçük tüyolar aldık.

  Gelin makyajı aslında bir çeşit gece makyajıdır. Gece makyajında uygulanan tüm unsurlar gelin makyajına da uygulanmalıdır diyerek söze başladı Uğur Hanım. Ardından gelin makyajıyla ilgili pek çok çarpıcı bilgi verdi.

  Gelin makyajı yaparken önce gelinin yüz tipi önemlidir. Sonrasında gelin saçı ve tabiki gelinliği... Bu üç unsur birlikte düşünülerek gelin makyajı yapılmalıdır. Özellikle gözler ön plana çıkarılmalı belirgin göz hatları yaratılmalıdır. Eskiden koyu tonlarda fazlasıyla yüzde sırıtan makyajlar yapılmaktaydı ancak günümüzde canlı renklerin yerine parlak ve çarpıcı renkler tercih edilmektedir.

  Gelin makyajı yaparken öncelikle göz altları aydınlatılır. Kaşlar ve kirpikler en önemli unsurlardandır. Bu iki unsur hatasız olursa makyaj anlam kazanır. Dekolte rengi yani çene altı ve boyun kısmıyla yüzün tonları aynı olmalıdır.

  Eğer imkanınız varsa düğünden önce bir deneme makyajı yaptırmakta fayda vardır. Düğün günü herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için bu oldukça önemlidir.

  Makyajınızı yapacak kişinin uzman olması kadar kullandığı ürünlerin kaliteli olmasıda önemlidir. Makyajınızın düğün telaşı sırasında terle karışıp akmaması için kaliteli ürünler kullanılmalıdır.
   
Yükleniyor...