2012 Sınav Sistemi

'Eğitim Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 26 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Sınav Sistemi 2012
  2012 online sınav sistemi

  Milli Eğitim Bakanlığı online sınav sistemini bu yıl uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Ayrıca, bakanlık tarafından düzenli olarak yapılan Öğrenci Başarı Belirleme Sınavı da ilk defa bilgisayar ortamında düzenlenecek.

  OECD tarafından üçer yıllık aralarla yapılan ve 2012'de düzenlenecek olan PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı-Programme for International Student Assessment) için de hazırlıklar sürüyor.

  Türkiye 2012'de ilk defa PISA'nın bilgisayar ortamında gerçekleştirilen değerlendirmelerinden birine katılacak.

  Öğrencilerin problem çözme becerilerini değerlendirmek amacıyla yapılacak olan PISA 2012 Bilgisayar Tabanlı Değerlendirmesi'nin (BTD) pilot uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi (EARGED) Başkanlığı ile okullardaki okul koordinatörleri ve test uygulayıcı yardımcılarının işbirliğiyle, interaktif ortamda ve projenin standartlarına uygun bilgisayarlar aracılığıyla gerçekleştirilecek.

  24 PİLOT İLDE UYGULAMA
  Pilot uygulama bu yıl, Mayıs ayının ilk haftasında Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Konya, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Ordu, Samsun, Trabzon, Van ve Yozgat olmak üzere 24 ilde gerçekleştirilecek.

  55 okulda, 1100 öğrenci üzerinde yapılacak değerlendirme için ilköğretim 7. sınıf veya daha üst sınıflara kayıtlı olan 15 yaş grubu öğrenciler seçildi.

  netten alıntı
   
Yükleniyor...