2011 Yeni Ford Explorer Fiyatı Özellikleri Resimleri

'Resimli Konular' forumunda Wish tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. 2011 Model Ford Explorer
  2011 Ford Explorer Özellikeri
  2011 Ford Explorer Fotoğrafları

  [​IMG]

  Amerikan otomotiv devi Ford yeni arazi aracı Ford Exploreru tanıttı.Kendi sınıfındaki araçlar ile kıyaslandığında Yeni Ford Explorer rakiplerini geride bırakacak özelliklere sahip.

  Explorer modelinde iç tasarımında da dikkat çekici değişikliklere giden Ford, daha yumuşak dokunuşlu ve modern yüzeyler tasarladı. Aracın iç tasarım müdürü Mike Arbaugh, amacının aracının pahalı görünmesini sağlamak olduğunu belirtti. Arbaugh; “Bu araç en üst sınıfta rekabet edecek. Bu nedenle herşeyiyle o ligde oynamalı dedi.
  Ford Explorer, Forduun Kuzey Amerikadan dünyaya en çok ihraç ettiği araçların başında geliyor.

  3.5 litrelik yeni V6 motoru ile öncekine göre yüzde 20 daha tasarruflu olan araç 290 beygir güç üretiyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Fordun son dönemde piyasaya sürdüğü araçlardaki tasarım değişikliklerini 2011 Explorerda da görmek mümkün. Daha güçlü bir görünüme kavuşan yeni Explorerda arkaya doğru uzayan sinyaller, arkadan öne doğru uazayan stoplar ve yenilenen çamurluklar dikkat çekiyor.

  [​IMG]

  Arabanın iç mekanı daha modern bir görüntüye kavuşmuş ve bir çok yeni teknolojiye sahip. Bunların başında MyFord Touch adlı dokunmatik ekranlı araç-yolcu iletişim sistemi bulunuyor.


  Bagajdaki tammen kapanabilen koltuklar sayesinde yeni Ford Explorer, 7 kişiye kadar oturma kapasitesi sunuyor.

  [​IMG]

  Yeni Ford Explorer, mevcut versiyonlarda olduğu gibi 4×2 ve 4×4 seçenekleri ile satılacak ve 6 ileri vitese sahip olacak. Motorları mevcut sürümden farklı olan 2011 Explorer iki farklı motor seçeneği ile sunulacak. Bunlardan birincisi 2.0 litrelik 237 beygir gücünde, 340Nm tork üretebilen motor seçeneği. Diğeri ise 3.5 litrelik V6, 290 beygir gücünde, 345 Nm tork üretebilen motor seçeneği.
    2. Cevap: 2011 Yeni Ford Explorer Fiyatı Özellikleri Resimleri

  oooo harika bişiymuş buu
   


Yükleniyor...