2011 öss sınav sistemi

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 Öss Yeni Sınav Sistemi Nasıl Olacak
  2011 öss de neler degişecek

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr.Yusuf Ziya Özcan, geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı skandalı sonrasında taslak çalışması yapılan sınav modelini anlattı.

  Prof. Özcan, sistemin Almanyadan transfer edileceğini belirterek “Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) dijital matbaaya geçecek, kişiye özel çipli-hologramlı sınav kağıtları basılacak, sınav salonlarına kamera yerleştirilecek ve farklı illerde sınava girişler yasaklanacak.

  Sınav paketlerinin üzerine çip yerleştirilecek ve sınav öncesinde paketler açılmaya çalışılırsa çip anında ÖSYMye mesaj atacak dedi. Yeni model için teknolojiye ihtiyaç duyduklarını belirten Özcan, ileride de herkese laptop alabilecek kadar para olursa sınavları bilgisayarla yapacaklarını açıkladı.

  Özcan, “Herkesin resmi, soruları, cevap anahtarı ayrı ayrı ekranda olacak. Hadi çekebiliyorsanız çekin diyeceğiz. Tabii o zaman da bunlar bilgisayar programını yapan çocukların başına musallat olacaklar, para teklif edecekler. Ahlaksız bir insansan yapabileceklerinin sınırı yok diye konuştu.

  İşte yeni sınav modeli

  -Dijital matbaaya geçilecek. Dijital matbaada sorular basılırken kâğıtlara dokunmak mümkün olmayacak.

  -Baskı sonucunda soru ve cevap kâğıtları ile öğrencilere verilecek kalem silgi gibi malzemeler sistem tarafından paketlenecek.

  -Her öğrencinin kendi sorusu ve cevap kâğıdı olacak. Soru şıkları aynı olmayacak.

  -Her soru kâğıdının üç tarafı hologramla yapıştırılacak.

  -Sınav paketlerinin üzerine çip yerleştirilecek.

  -Paketler nakledilirken ya da depolarda dokunulursa çip anında ÖSYM merkezine mesaj atacak

  -Sınav paketleri zamanından önce açılamayacak. “Saatli Bomba gibi sınav saatine göre ayarlanacak paketler, daha önce açılacak olursa telefonlara mesaj verecek.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - 2011 öss sınav
 1. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,227
 2. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,039
 3. Ezlem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  4,180
 4. YAREN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  14,650