2011 megane

'Resimli Konular' forumunda YAREN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Arka kısmı ile Ford Focus CCyi andıran Yeni Renault Mégane CC, markanın diğer üyeleriyle aynı hatlara sahip. Yeni Megane CC nin cam tavanı da görselliği çarpıcı kılan unsurlardan.
  İç mekanı da diğer Mégane modellerinden farksız olan aracın döşemelerine yeni renk kombinasyonları eklenmiş.

  Ülkemizde satılan tek benzinli motor seçeneği olan 1.6 litre 110 beygirlik motor yeni Megane CCde de yer alıyor. Bu motorun yanı sıra 2.0 litre 140 beygir ve turbo beslemeli TCe motor 180 beygiri ile birlikte motor gamı içersinde yerini alacak.

  Hatchback, coupe ve Sport Tourer modellerinden sonra aileye katılacak olan Megane CCnin yer aldığı C segmentinde rekabet edeceği modeller ise Ford Focus CC ve Volkswagen Eos.

  Yeni Megane iç mekanında ki dizayn diğer Megane ailesi modelleriyle benzer yapıda, orta konsol üzerinde bulunan navigasyon cihazi oldukça hoş bir görünüm sunuyor, coupe modellere kıyasla arka koltuklarında da oldukça başarılı diz mesafesi sunan araç 4 kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği bir iç hacme sahip.

  Yeni Megane Coupe 1.4 Tce turbo beslemeli motoruyla 130 Bg güç ve 190 Nm tork üretimine çıkabilmekte, 1.270 Kg ağırlığında olan otomobilin 100 Km/s sürate ulaşması 9.6 sn almakta, maksimum hızı 205 Km/s olarak tespit edilen Megane Coupe 100 Km mesafede ki 6.6 ltlik yakıt tüketimi ile fazla tasarruflu olmadığını göstermekte.

  Yeni Megane Coupe konfor odaklı tasarlanan süspansiyon sistemiyle bozuk yollardan gelebilecek sarsıntıları çok iyi emebiliyor, sportif görünümüne rağmen sert bir kullanımdan yana değil, koltukların yan destekleri konfora katkı sağlarken, hız sabitleyici donanımı sabit olarak sunulmakta, içeriye biraz motor sesi alan aracın yalıtım düzeyide başarılı bulunmakta.

  Yeni Megane Coupe 1.4T, 1.5 dCi ve 1.6 dCi motor tipleriyle 44.600 TLden başlayan anahtar teslim fiyatları ile alıcılarına sunulmakta
   


Yükleniyor...