2011 Jetta Özellikleri

'Resimli Konular' forumunda anniccha tarafından 27 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. 2011 Jetta Teknik Özellikleri
  Jetta 2011 Özellikleri
  2011 Jetta Tasrımı ve Geliş Tarihi

  2011 Model Volkswagen Jetta

  Volkswagen Jetta Türkiye’de satışa sunulmaya hazırlanıyor…Türkiye’nin yolunu tutan otomobillerden biri de Volkswagen Jetta . Türkiye’de bu yıl içerisinde satışa sunulmaya başlanacak 2011 modeli yepyeni bir tasarım ile karşınıza çıkıyor.Volkswagen Jetta hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için makaleyi inceleyiniz…

  Volkswagen Jetta Geliş tarihi: Ekim

  Alman üreticinin kompakt sedan sınıfındaki başarılı temsilcisi Jetta da 9 santimetre uzayan boyu, yenilenen tasarımı ve artan kalite özellikleriyle Ekim ayından itibaren yollardaki yerini alacak. Araçta 4 benzinli bir de dizel motor seçeneği görev yapacak.

  Yeni Volkswagen Jetta Tasarımı

  Golf platformunu temel alan yeni Jetta 70 mm daha uzun bir dingil açıklığına sahip, ayrıca Ocak ayında Detroit’te tanıtılan NCC konseptinden ilham alan yeni, şık gövde hatlarına sahip.

  VW, “Yeni Jetta artık Golf ile herhangi bir gövde bileşeni paylaşmayacak. Bir CC veya Tiguan kadar bağımsız bir araç tipi olacak,” şeklinde konuştu.

  Jetta’nın uzunluğu 90 mm artarak 4644 mm’ye ulaşmış. Bu uzunluk Jetta’nın en çok satan Avrupa modeli olduğu ABD pazarı için oldukça uygun olacak ve VW’nin 2018 itibariyle ABD satışlarını üçe katlayarak 800.000 adede çıkarma hedefine yardımcı olacak.

  Volkswagen Jetta Teknik Detaylar

  Motor stratejisi pazar koşullarına uygun olacak. Burada küçük motor hacimleri ve aşırı besleme kilit unsurlar. Bu yüzden temel motorların gücü biraz daha az olacak, motor hacimleri önemli ölçüde azaltılacak ve bütün motorlar turbo beslemeli olacak. Altı motor seçeneğinin dört tanesi Volkswagen Jetta’da ilk defa sunuluyor ve 2011’de eklenecek. 1.2 TSI (105 bg), 1.4 TSI (160 bg) ve iki ortak raylı turbo dizel, 1.6 TDI (105 bg) ve 2.0 TDI (140 bg). Her zamanki gibi 1.4 TSI (122 bg) ve 2.0 TSI (200 bg) kendini ispat etmiş yüksek teknolojiler içeriyor. 1.2 TSI hariç bütün motorlar için 6 vitesli DSG veya 7 vitesli DSG şanzıman seçilebiliyor.

  Uluslararası tanıtımı New York’ta yapılan yeni Jetta, Paris Otomobil Fuarı’nda da sergilenecek.

  2011 Volkswagen Jetta Resimleri için tıklayınız
   


Yükleniyor...