2011 Eurovision Nerede Yapılacak ?

Eurovision 2011 Nerede Yapılacak
2011 Eurovisin Yarışması Almanyanın Hangi Şehrinde Yapılacak
2011 Eurovision yarışmasının yapılacağı YerEurovision 2011 Düseldorf ta Yapılacak.56. Eurovision Şarkı Yarışması nın başkenti Düseldorf oldu.

Uzun bir seçim maratonu ndan sonra 2011 Eurovision Şarkı Yarışması nın Almanya nın Düseldorf şehri nde yapılacağı anons edildi.

56. Eurovision Şarkı Yarışması maksimum 54.000 izleyici kapasitesine sahip Fortuna Düsseldorf Arena da gerçekleşecek. Ancak sahne tasarımı nın arena nın büyük bir bölümünü kapsayacağı için yarı finaller, final ve kostüm provaları da dahil izleyici sayısı nın 24.000 olacağı ve bilet satışlarına ise kasım ayında başlanacağı tahmin ediliyor. Fortuna Arena, uluslararası Düseldorf Hava Alanın ndan ve şehir merkezinden 5 kilometre uzeklıkta yer alıyor.

Bunun yanı sıra yarı finaller 10-12 mayıs ve final ise 14 mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Provaların ise 1 mayıs dan itiraben başlaması planlanıyor.

2011 Eurovision Şarkı Yarışması için Düseldorf, Hannover ve Hamburg şehirleri kıyasıya mücadele içinde yarıştılar. Ancak yarışma yarı finaller ve finaller ile bir bütün olarak tek bir şehirde gerçekleşmesi gerekiyordu. Gerekli kriteler ve belirtilen şehirlere yapılan ziyaretler çerçevesinde Düseldorfun 2011 için en uygun şehir olduğuna karar verildi.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst