2010 Nokia Cep Telefonları

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. Nokia Cep Telefonları 2010

  Nokia N87

  Nokia N87, N86'nın yerini alacak.

  Finlandiya merkezli mobil iletişim devi Nokia, son dönemde oldukça hareketli günler yaşıyor. Firmanın modeller üzerindeki konsantrasyonunu arttırabilmek için 2010 için akıllı telefon pazarındaki model sayısını %50 azaltmayı planladığı belirtiliyor. Öte taraftan firma yazılım geliştirme çalışmalarına da büyük önem veriyor. Bir yandan Maemo platformunu geliştirmeyi südüren Nokia, öte taraftan Symbian 3 ile elini güçlendirmeyi hedefliyor. Uzun dönemde yola Maemo ile devam edeceği ancak 2012'den önce Symbain'ı bırakmak gibi bir niyeti olmadığı söylenen Nokia, 2010 için güçlü modeller planlıyor.

  İlk defa 2005 yılında, N70 modeliyle birlikte lanse ettiği N Serisi ile kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği pek çok özelliği tek bir cihazda buluşturan Nokia geçen 4,5 yılda N serisini, 30 model içeren devasa bir büyüklüğe ulaştırmış durumda. Yüksek satış başarısı elde eden N Serisi için çok sayıda plana sahip olan firmanın 2010 vitrininde ön sıraya yerleştireceği modellerden birisi de N87 olacak.

  Neden: Nokia N87, Finlandiyalı firmanın 12 MP çözünürlüğünde çekim yapabilme yeteneği ile sınıfının çok üzerinde fotoğraf kalitesi vaat eden ilk modeli olacak ve X6'dakine benzer dokunmatik ekranla gelecek.

  Ne Zaman: Nokia N87 muhtemelen yerini alacağı N86 modelinden tam bir sene sonra yani önümüzdeki Şubat ayında düzenlenecek MWC '10 (Mobil Dünya Kongresi 2010) etkinliğinde tanıtılabilir.

  Rakipler: Sony Ericsson Satio, Samsung Pixon 12 ve çıkacak yüksek çözünürlükte çekim desteğine sahip diğer tüm modeller.

  [​IMG]
   


Yükleniyor...