14 Nisan Beşiktaş Galatasaray maçı ertelendi

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 14 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Galatasaray Süper Final maçı yoğun yağış nedeniyle ertelendi.Erteleme kararından sonra TFF İcra Kurulu'nun acilen toplandığını belirten TFF Basın Sözcüsü Prof.Dr.Mete Düren. İcra Kurulu'nun karşılaşmanın 16 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00'da yine Fİ-Yapı İnönü Stadyumu'nda oynanmasına karar verdiğini açıkladı.

  İşte Beşiktaş Galatasaray süper final maçının ertelenme sebebi;
  Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda Beşiktaş ile Galatasaray arasında saat 19.00'da başlaması gereken maç öncesi Fiyapı İnönü Stadı'nın zemini sağanak yağıştan etkilendi.Hakem Hüseyin Göcek 19:10 sularında sahaya son kez çıkarak zemini kontrol etti ve maçın ertelenmesine karar verdi.Maçın hakemi Hüseyin Göçek, maçı ilk olarak 15 dakika uzattı. Daha sonra tekrar sahaya gelen Göçek, topu sahanın çeşitli yerlerinde sektirmeye çalıştı. Ancak top hiç bir yerde sekmedi.

  Maçın ertelendiği anonsu stat hoparlörlerinden de anons edildi. Bu karar ile Süper Final'in ilk derbisi oynanamamış oldu.

  İlk Açıklama Fatih Terimden
  Fatih Terim maçın ertelenmesi ile ilgili olarak: "Allah korusun kötü şeyler de olabilirdi. Oyuncuların sağlığı için böyle bir karar alındı. Bütün oyunculara sorduk hepsi oynanmayacağı yönünde görüş bildirdi. Hakem doğru karar verdi. Oyuncuların sakatlanma riski vardı." dedi
   


Yükleniyor...