110 Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 5 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. 110 Kimdir Kısaca


  Grup 110 Resimleri  Adını İstanbulda rock müziğin merkezi olarak gördükleri Taksim ve Kadıköyün otobüs hattından alan 110 grubu Candan Tezel (vokal) ve Ozan Yılmaz (klavye) tarafından 2003 yılında kuruldu.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kurulduktan sonra beste çalışmalarına ağırlık veren 110, katıldıkları Roxy Müzik Yarışmasında ilk 10 elemelerini geçti ancak dereceye girmedi. Daha sonra gruba Mehmet Esemen (gitar), Serkan Aktaş (bas) ve Nedim Ruacan (davul)ı alarak albüm çalışmasına başlayan grup, 2005 yılında “Atomların Harika Dünyasını EMI etiketiyle çıkardı. Albümün çıkışından hemen sonra vefat eden Serkan Aktaşın yerine Alper Kılıçı aldılar ve ilk kliplerini albümün 7. parçası olan “Bitti Mi?ye çektiler.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tamamen kendi üretimleri olan “Atomların Harika Dünyasından 3. klip ise “Gölgeye geldi. Bu klibin diğer kliplere göre bir farkı vardı; 2006 yılında vizyona giren Togan Gökbakarın yönetmenliğini yaptığı “Gen filminin müziği oldu. Filmden ve grubun performans görüntülerinden oluşturularak çekilen klip, Cem Gül imzası taşıyor. Bu albümden çıkan 4. ve son klip ise Doruk Çetin yönetiminde Tuzak isimli parçaya çekildi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Rock İstanbul, Rockn Coke gibi Türkiyenin önemli festivallerinde sahne alan grup, Jay Jay Johanson ve Starsailor gibi isimlerle de aynı sahneyi paylaştı. Elektronik ve rock müziği başarıyla harmanlayan 110, ikinci klibini albümün soundundan biraz daha uzak, daha yumuşak bir parça olan “Özledim Seniye çekti.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  İlk albümden sonra oldukça olumlu eleştiriler alan 110, Türkçe sözlü müziğe yeni bir soluk getirdi. 2006 sonunda basçı Alper Kılıç ve davulcu Nedim Ruacanın gruptan ayrılmasıyla bir süreliğine yoluna üç kişi olarak devam eden grup, 2007 Temmuz ayında “Kontrol adlı 2. albümünü DMC etiketiyle sevenlerine ulaştırdı. Albümden ilk video klibi “Düştüm adlı parçaya çeken üçlü, ayrıca albümden “Dünya ve “Çünkü parçalarıyla da Türk müzik piyasasında ismini yeniden konuşturacağına inanıyor.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...