Zilhicce Ayında Yapılması Gereken İbadetler

'İslami Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

  1. Zilhicce Ayı Kurban Bayramına 9 gün kala başlıyor.Bin aydan hayırlı olduğu söylenen bu mübarek ayda yapılması uygun görülen birçok ibadet bulunmaktadır.Çekilecek tesbihler,tutulacak oruçlar ve kılınacak namazlar bu ay içerisinde büyük önem ve değer taşımaktadır.Zilhicce Ayında Yapılması Önerilen İbadetler şöyledir:

    Özellikle zilhicce ayının ilk on günü çok mühimdir bu on gün içerisinde kim oruç tutarsa tuttuğu bir gün oruca binlerce sevap yazılmaktadır.Bu mübarek ayın gecelerinde kılınan 4 rekatlık bir namaz varki bu namazı kılan herlkes büyük huruz ve feraha erer.

    Arefe gününde tutulan oruç ise geçmiş ve gelecek tüm yılın günahlarına keffaret olur.Ayrıca bu ay içerisinde bu ilk on gün içerisinde mutlaka hergün bol bol ihlası şerif okunması tavsiye edilir.İhlas süresi okumanın kul borcunun dışında kalan tüm günahların affedilmesine vesile olacağı söylenmiştir ve bu günlerde oruç tutulması önerilmiştir.

    Zilhicce ayının ilk 9 gününde oruç tutulmalı ve çok sadaka verilmelidir.Bol bol tövbe istiğfar edilmeli ve dua edilmelidir.


     
Yükleniyor...
- Zilhicce Ayında Yapılması Forum Tarih
Zilhicce ayında yapılması gereken ibadetler nelerdir Sorularla İslamiyet 14 Eylül 2015
Zilhicce Ayında Yapılacak Tesbihler Ve Dualar Dualar ve Faziletleri 20 Ekim 2011
Zilhicce ayında tutulan oruç tutulur mu Sorularla İslamiyet 7 Ağustos 2011
Zilhicce Ayının Önemi Nedir? Sorularla İslamiyet 16 Mayıs 2016