Zihin Gücü İle Zayıflama

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda bynness tarafından 13 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Zayıflama beyin gücü ile
    Zihin gücü ile kilo verme

Zihin gücü ile zayıflamada artık bilinçaltının önemini hepimiz biliyoruz. Zayıflama sürecinde olan yada süreci bitirmiş kişilere baktığımızda verilen cevap nerdeyse aynı" hedefledim ve yaptım".Belirlediğimiz hedef nasıl oluyorda biz daha önce zayıflayamazken ciddi karar aldıktan sonra zayıflama hızı artıyor ve başarıyoruz? Çünkü çok içten içimizden zayıflamayı istiyoruz. Ve devamlı ben çok inceyim demeye başlıyoruz. Bu da bilinçaltına devamlı mesaj göndermemiz demek.
    Kilo alımında etkin iki önemli sebep var. Bunlardan ilki duygu bastırması. Birey sevgiliden, eşten ayrılmıştır veya onu kaybetmiştir. Duygusunu bastırmak için, kendini lezzetlik tatlara yöneltir. Diğerinde ise kişiler kendilerine dokunulmasını istemezler, mahremiyet alanlarını genişletmek isterler. Mesela, bir kadın eşiyle cinsel ilişkiye girmek istemez ve kilo almayı seçer.”
    Daha önceki yazılarımızda subliminal tekniklerden bahsetmiştik.Peki neydi bu? Zayıflamak isteyenlere büyük kolaylık sağlayacak “kilo verme CD’leri” hazırlanıyor. Müziğin altına gömülen mesajlarla hazırlanan CD’lerle hedef, “zihin altına mesaj” göndermek. Bu sistemle egonun gösterdiği direnç azalıyor.
    Motivasyon Koçu Ülgen Tekin'in dediği gibi " Zihnimizdeki zayıflama ile ilgili inanç kalıplarını değiştirdiğimizde bu fiziksel görüntümüze de yansıyacaktır.Bu da kişinin aynaya baktığında kendini yeni bir ben olarak görmesine ve bilinçaltına artık olumlu zayıflama mesajları göndermesine vesile olacaktır.”