zeka küpü besinler

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda cemre gizem özen tarafından 14 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Beslenme uzmanları, bilimsel araştırmaları inceleyip zeka gelişimine en çok katkı sağlayan gıdaları belirledi. İşte beynin çalışmasını artıran besinler:

Yoğun bir güne başlarken; peynir, süt, yumurta gibi protein içeren besinlerden oluşan bir kahvaltı, şekerli çay ve simitten oluşan bir kahvaltıya kıyasla daha iyi sonuç almayı sağlıyor.

Patates: Kan şekerini dengeli olarak yükseltiyor bu sayede zeka daha verimli çalışıyor

Yoğurt: İçinde bulunan tirozin isimli madde hafızayı güçlendirip, beyni uyarıyor.

Bitter çikolata: Magnezyum ve antioksidan içeriğiyle beyne oksijen taşıyarak daha aktif çalışmasını sağlıyor.

Çilek: İçeriğindeki fisetin maddesi hafıza kaybının etkilerini azaltıp, bunamayı geciktiriyor.

2. hepside ailecek sevdiğimiz besinler;)

didem bunu beğendi.

3. Konuya girerken kesin dedim yemediğim gıdalar vardır. Nitekimde öyle. Allah'tan sadece yumurta varmış. Onun haricinde diğerleri zaten severek yediklerim.

Ama burada kahvaltının önemini asla hafife almamalıyız.

didem bunu beğendi.

4. Önyargın sebebiyle oluyooo hep bunlar... Yawww tadına bakmadan öğğğğğğğğttttt denirmi.... Yumurta kadar güzel bişey varmı yaw.. Allaa allaaa... Sana 3 ay her gün 5 öğün sırf yumurta içeren menüler yedirmek lazım.. Yada alplerde bir tavuk çifliğinde 5 ay kaldıktan sonraa yumurta bağımlılık yapsın.. Damardan yumurta verelim sana :) :)

didem bunu beğendi.

5. Çok yemek seçmediğim için sıkıntı yok benim için :f196:

didem bunu beğendi.

6. Cevap: zeka küpü besinler

wishcim bende bu konunun başklıgını görünce senin gibi düşünmüştüm

didem bunu beğendi.

7. Yumurta ve çikolata bunları kesinlikle yemem ama diğerlerini tüketiyorum :f40:

didem bunu beğendi.

8. Bende hiçççç yemek seçmeyen biri olarak ;) burdaki hemen hemen tüm besinleri tüketiyorum desemde bilmiyorum artık :f106:

didem bunu beğendi.

9. Chemist ne kadar ön yargılısın. Önce bi sor. Niye yumurta yemiyosun diye :f20:
    Verdin veriştirdin yani.Ne damardan yumurta yemediğim kaldı ne de tavuk çiftliğinde kalmadığım. Ama bak alplere giderim.Yanlız 5 ay değil 3 gün olsa bana yeter :f196:

didem bunu beğendi.

10. Cevap: zeka küpü besinler

hepsini severek yiyorum