Zebra Resimleri

'Hayvanlar Alemi' forumunda YAREN tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Zebra, zebralar
  Zebra fotoğrafları
  Zebralar hakkında bilgi

  [​IMG]
  Zebra Resimleri

  Atın yakın akrabalarından olan zebralar siyah ve beyaz çizgili postlarından dolayı kolayca tanınırlar.Sadece Afrika'da bulunan bu hayvanlar seyrek ağaçlı ve otlarla kaplı açık alanlarda yaşarlar ve sık sık antiloplarla birlikte sürüler oluştururlar.
  Zebralar tıpkı atlarda olduğu gibi, yele denilen saçlara sahiptirler; vücut yapıları da atlara benzer ve en az onlar kadar hızlı koşarlar.

  Tüm zebraların çizgilerinin yapısı ve sayısı birbirinden farklıdır. Zebraların dikey çizgileri aynı zamanda önemli bir savunma unsurudur. Bir arada durdukları zaman kendilerini avlamak isteyen aslan gibi yırtıcılara karşı bu çizgilerden dolayı sürüyü bir bütün olarak algılarlar. Bu durumda avcı, avlayacağı zebrayı seçmekte güçlük çeker, bu da zebralar için bir korunma yoludur. Zebralar, yaşamlarını sürdürebilmek için su ve ot ile beslenirler. Bazen yiyecek bulmak için 50 km yürürler, sonrasında yaşadıkları ortama geri dönüp, alıştıkları yaşam ortamlarında yaşarlar. Zebralarda ortalama boy 1-2 metre arasındadır.

  Zebralar atlar gibi otçullardır.
  Kaynak : wikipedia​
  Zebra Resimleri
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Zebra Resimleri Forum Tarih
Zebra Pasta Tarifi Resimli Damak Keyfi 27 Aralık 2012
Resimli Zebra Pasta Damak Keyfi 26 Aralık 2012
Zebrano Yemek Odası Takımları Ev ve Dekorasyon 12 Aralık 2012
Kahve Falında Zebra Görmek Ne Demek Kadınca 21 Kasım 2012