Zayıflamak için uzak durulması gereken yiyecekler

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Yasemin tarafından 1 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Zayıflamak için uzak durulması gereken yiyecekler nelerdir?  Zayıflamak istiyorsanız mutlaka zayıflamanıza etkisi olacak kilo alımını sağlayan ve hızlandıran yiyeceklerden uzak durmalısınız.Peki nedir bu yiyecekler nedir bu besinler diyorsanız hemen sizler ekısa yazımızda zayıflamak istiyorsanız uzak durmanız gereken yiyecekler şunlardır;

  Sağlık açısından bazı besinlere rejim uygulamak, bir çok hastalığın önüne geçmek anlamına gelmektedir. Özellikle diyet yapan kişilerinde uzak durması gereken yiyeceklerin bir bölümünden bugünkü konumuzda bahsedeceğiz. Diyet yaparken yenmemesi gereken ve uzak durulması gereken bir takım besin listesi hazırladık. Bu besinleri bir süre unutarak, sağlıklı zayıflama yollarına gidebilirsiniz.Kırmızı et miktarı kesinlikle azaltılmalı, protein olarak beyaz et, peynir, baklagil gibi diğer besin değerlerinden faydalanabilirsiniz.

  Günde 1-2 bardaktan fazla süt, kan şekerinizi ani düşürüp yükseltebilir. Bu yüzden süt tavsiye edilmez, Onun yerine 250-500 gram kadar yoğurt yemenizi yada ayran içmenizi öneriyoruz.Aşırı yağlı ve ağır yemeklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Şeker oranı yüksek gıdalar tercih edilmemeli, şekerli besinlerden ve gıdalardan uzak durmalısınız.

  Yüksek dozda vitamin kullanılmamalı, daha önce doktora danışılmalı, diyet programını yazan kişiyle irtibata geçirmeli.
   
Yükleniyor...
- Zayıflamak için uzak Forum Tarih
Zayıflamak için kesinlikle uzak durmamız gerekenler Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Zayıflamak için yürüyün Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Zayıflamak İçin küçük Öneriler Okulistik 8 Mart 2014
Zayıflamak için ne yapmak gerekir? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 1 Mart 2014